Josh Green saavutas karjääri kõrgeimad tulemused, näidates edasist paranemist Mavericksiga

See ei ole olnud kõik roosid, kuid Josh Green on hakanud pead pöörama ja avaldama mõju. Pärast seda, kui ta on veetnud kaks hooaega NBA-s, olles pingil uppunud ja püüdnud oma suunda leida, saab ta lõpuks võimaluse end tõestada.

Selle asemel, et põrandal eksinud näida, hakkab kolmanda aasta tiib kokku panema produktiivseid sähvatusi, mis õigustavad tema valikut 18. aasta NBA draftis ja Dallases nr 2020. valides oma neljanda aasta valiku. Kuigi ta on servadest veel veidi roostes, näib ta arenevat mängijana, kellel on arenevad oskused ja enesekindlus.

Dallase viimases mängus, 98:97 kaotus alamehitatud Denver Nuggetsile, mängis Green oma karjääri ühe parima mängu. Ta viskas karjääri tipptasemel 23 punkti, realiseerides üheksast väravaküttest kaheksa. See varjutas tema eelmise hooaja rekordi, 18 punkti.

"Ma arvan, et jään sellega järjekindlaks ja tehke lahtilööke," rääkis Green oma tunnetest palli lüües. "Ma pole viimased neli mängu kõige paremini lasknud, kuid igas mängus tulistasin ühe kordust. [See on] üks neist asjadest, kus jah, nad on preilid, aga ma olin rahul nende välimusega. Nii et minu jaoks on see nagu välja tulemine ja nende pildistamise jätkamine.

Greenil on oma hiljutise tulistamise madalseisu osas õigus. Enne pühapäevaõhtust punktiskoori tabas ta oma eelmise viie mänguga kokkuvõttes vaid 33.3% ja kolmepunktivisetest 12.5%. Hooaja jooksul on ta aga kogunud keskmiselt 3 punkti 6.7% löögist ja 63.6% sügavusest.

See, kas ta suudab oma tuliseid lööginumbreid säilitada või mitte, sõltub võimalusest, mida ta saab, ja enesekindlusest, mida ta palli löömiseks peab. Isegi kui pall sisse ei lähe, leiab ta muid viise, kuidas mängu positiivselt mõjutada.

Üks ilmsemaid võimeid, mille Green põrandale toob, on tema kiirus ja sportlikkus. Õigesti juhituna võib see olla plussiks ründes ja häiriv kohalolek kaitses. Sel hooajal on ta leidnud mõlema tervisliku tasakaalu.

Kõigist Mavericksi viiemehelistest koosseisudest, kes on koos mänginud vähemalt 19 minutit, esineb Green kolmes. Nende koosseisude netoreitingud on NBA.com-i kohta pluss-7.5, pluss-33.2 ja pluss-47.1. Kui ta on koos Luka Donciciga põrandal, on Mavericksil pluss 23.1. Dallase netoreiting on pluss-18.9, kui Green on paaris Christian Woodiga.

Isegi oma edusammudega teenib Green endiselt oma võimalusi. Ta on sel hooajal mänginud enamikus mängudes 19 või vähem minutit. Ta on mänginud vaid viis korda üle 20 minuti, sealhulgas pühapäeval, mil ta mängis 30 minutit.

Green peaks nägema oma mänguaja pikenemist, kui ta suudab oma edusamme jätkata ja NBA mängijana edasi areneda. Arvestades tööd, mida ta selle punktini jõudmiseks on teinud; see on julgustav näha noorest mängijast kasvamas Mavericksi kindel panus.