Milano Interil on hea meel Romelu Lukaku tagasituleku üle ja nad vajavad teda

San Siros valitses peomeeleolu, kuid oli midagi, millest Interi fännid puudust tundsid, midagi, mida nad polnud mõnda aega kogenud ja mille järele igatsesid.

Inter oli Meistrite liigas 3:0 üle Viktoria Plzeni vastu ja pääses teist aastat järjest kaheksandikfinaali ning lükkas sellega Barcelona väga keerulisest grupist välja.

Müncheni Bayern oli edasi tormanud ja enamik arvas, et Interi ja Barca vahel on küsimus, kes saab koos sakslastega edasi. Lõpuks sai Inter katalaanidest nende omavahelistes mängudes võitu, võitis Milanos, enne kui mängis Camp Nous klassikalise 3:3 viiki, mille Inter oleks tegelikult pidanud võitma.

See viik tähendas, et edasipääsuks vajasid nad ainult võitu Tšehhi meistri vastu.

Henrikh Mkhitaryani väravad ja Edin Dzeko traks oli pannud mängu 66-le.th minutil, siit ka karnevalihõnguline õhkkond väljamüüdud Giuseppe Meazzas.

Aplausi võis kuulda teise poolaja alguses, kui Romelu Lukaku jooksis mööda äärt soojendust tegema. Belgiast pärit ründaja polnud Interis mänginud alates augusti lõpust, kui tal tekkis reielihase vigastus, mis on hoidnud teda mängust eemal suurema osa kaks kuud.

Lukaku oli eelmisel suvel Interi suur lepingu sõlmimine, tuues 29-aastase ründaja pärast üksikut hooaega Londonis tagasi. Kuigi tegemist on vaid laenulepinguga, tähendas tõsiasi, et ta naasis, lisaks Interile, kes jättis kõik oma tippstaarid, nüüd survet Simone Inzaghile, et ta saaks hakkama.

Ometi kahjustas Lukaku varajane vigastus Interi juures hea enesetunde tegurit mõneks ajaks ja nende varane hooaja vorm on olnud lünklik. Range kaitse, mis viimasel kahel hooajal palju väravaid ei löönud, on sel hooajal murenenud.

Lautaro Martinez, Lukaku kuriteopartner 2020/21. aasta Scudetto võidu ajal, elas värava ees läbi järjekordse viljatu perioodi, kusjuures argentiinlane ei leidnud septembris ja oktoobris kaheksa mängu jooksul võrku.

Just Dzeko on Lukaku ja Martinezi puudumisel Interi väravate löömise raskuse peale võtnud, bosnialane lõi esimese kahe kuu jooksul kuus väravat. Dzeko, kes toodi kaks suve tagasi Lukaku asendajaks, kuid keda peeti siis tema tagasituleku valguses tema alamõpilaseks, on olnud Interi üks parimaid tegijaid.

Nii et kui minutid San Siros möödusid, tahtsid Interi fännid Lukakut näha. Ometi pani nad ootama Inzaghi, kes ta lõpuks 10 minutiga mängu tõi. Lukaku suhe ultratega pole päris lahenenud, kuid väljakule astudes sai ta sooja vastuvõtu osaliseks.

Lukaku ihkas meeleheitlikult väravat ja tal ei kulunud kaua aega, et võrk leida, isegi kui kellaaeg oli minimaalne. Kuna Plzen asus oma ala äärele, sai Nicolo Barella palli enda valdusesse ja söötis selle kasti äärel olnud ja seljaga värava poole seisva Lukaku jalga.

Lukaku pöördus väljakul ja söötis Joaquin Correale, kes nägi, kuhu Lukaku läheb, ja ootas ideaalset hetke, et ta läbi lipsata. Lukaku oli murdnud läbi Plzeni kaitseliinidest ja sooritanud esimese löögi, mis lendas alumisse nurka. Lukakul oli oma eesmärk ja õhtune töö oli lõppenud.

Lukaku ja Interi fännid olid saanud, mida nad tulid: kolm punkti, kvalifikatsioon ja oma tähtründaja naasmine.

Lukaku naasmine on Interile tohutu boonus ja vaatamata Dzeko vormile pakub Lukaku rohkem ohtu tagapool, hoolimata sellest, et Dzeko on tehniliselt parem.

Pealegi ei saaks Lukaku naasmist paremini ajastada, silmapiiril on Derby d'Italia. Inter alustas hooaega ühe favoriidina Scudetto võidule, kuid Napoli lennustart tähendab lisaks Interi loidule, et Inzaghi poolel on palju tagaajamist.

Enne MM-i pausi ootab neid ees ka raske mäng võõrsil Bergamos Atalanta vastu. Kui nad Serie A-s kõik kolm järelejäänud mängu võidavad, võivad nad ikkagi olla tiitliheitluses, kuna Napoli on praegu kaheksa punkti kaugusel ja näib peatamatu.

Kuid praeguseks on Lukaku tagasi ja Interil on 2023. aastal jalgpalli Meistrite liiga.