Kuidas FC Barcelona kaotas Meistrite liiga tähe Rodrygo Madridi Realile

Madridi Reali pärl Rodrygo on kõneaineks pärast tema kangelaslikkust Manchester City vastu kolmapäeva õhtul Bernabeus Meistrite liiga poolfinaalis.

Kui brasiillane tuli taas pingilt ja keeras viigi pea peale, nagu ta oli teinud veerandfinaalis konkurendi Chelsea vastu, lõi brasiillane 90. ja 91. minutil trenn, mis sundis lisaaja, enne kui Karim Benzema 95. minutil väravasse lõi. penalti viis Los Blancose finaali Liverpooli vastu, võites 6:5.

"Mul on väga hea meel, et suutsin lüüa poolfinaalis kaks väravat ja viia Madridi kohta, kuhu nad alati kuuluvad – Meistrite liiga finaali – ja selle võita," sõnas 21-aastane mängujärgselt. .

"Ma ei kuulnud, mida mu meeskonnakaaslased mulle ütlesid, sest ma ei suutnud toimuvat uskuda. Me kaotasime mängu [enne] minu esimest väravat 90. minutil ja olime surnud, ja siis juhtus see, mis juhtus."

"See on minu parim versioon endast Meistrite liigas ja ma loodan, et suudan veel palju kordi väravaid lüüa. Selles särgis õpime alati võitlema lõpuni ja nii see oli. Lasime endale värava ja olime peaaegu surnud, kuid minu esimest väravat hakkasime uskuma, sest oleme teistes mängudes tagasi võidelnud ja siis tuli teine," lisas ta.

Aga SPORT olema selgus2022. aasta Katari MM-i loots oleks võinud need vägiteod sooritada hoopis Blaugrana särgis, kusjuures FC Barcelona jäi 2018. aastal napilt alla tema allkirjast kibedale rivaalile Madridile.

Madridi president Florentino Perez jahmatas jalgpallimaailma, kartes, et kaotab järgmise "uue Neymari" pärast seda, kui ta kaotas kümnendi alguses oma haarde Pariisi Saint Germaini ründaja üle, kui maksis Flamengost Vinicius juuniori ja Rodrygo eest kokku 120 miljonit eurot (127 miljonit dollarit ja Santos vastavalt enne 18-aastaseks saamist.

Pärast seda, kui Viniciuse personali liige 2017. aastal Barca “reetis”, pöörasid katalaanid pilgu Rodrygole ning sõlmisid mängija ja tema perega põhimõttelise kokkuleppe.

Jäi üle vaid alustada läbirääkimisi oma klubiga Santos, mis tootis ka Neymari oma maailmakuulsast akadeemiast, kuid Barcal kästi tollane president Jose Carlos Peres viidata Rodrygo 50 miljoni euro (53 miljoni dollari) vabastamise klauslile.

Tänu õitsele arenevatele suhetele Rodrygo laagriga soovis Barca, et nad avaldaksid Santosele survet, et nad nõustuksid Rodrygo maha müüma ja sulgeksid ukse kõikidele teistele huvilistele.

Kuna Madrid oli just kuude eest Viniciuse eest välja pannud, ei tekkinud tunnet, et nad maksaksid ka sarnase vanusega Rodrgyo eest sama summa, kuid kohtumine Liverpoolis muutis kõike.

2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste eelõhtul oli Brasiilia külas, et mängida Horvaatiaga sõprusmängus, mis võideti 2:0. Ja kuigi Rodrygo oli Selecao vanema meeskonna jaoks liiga noor, oli Peres kohal ja kohtus Madridi peadirektori Jose Angel Sancheziga.

Lühikeses kohtumises pakkus Sanchez Rodrygo eest 40 miljonit eurot (42.5 miljonit dollarit), millest pool makstakse kohe ette, ning rahapuuduses oleva rõivastuse president, kes oli halva juhtimise tõttu vallandamise äärel, nõustus sellega meelsasti.

Kuna Barcal oli pärast Phillipe Coutinho ja Ousmane Dembele eest lisatasude maksmist rahalisi väljakutseid, ei suutnud nad seda ega isiklikku pakkumist 8 miljoni euro (8.5 miljoni dollari) sõlmimise boonuse ja 8 miljoni euro suuruse vahendustasu kohta Rodrygo agentidele, mida Madrid haldas. ka Vincius Jr kaaskonnale.

Rodrygo isa helistas väidetavalt Barcale, vabandades suuna muutmise ja nende suulise kokkuleppe rikkumise pärast. Aga ülejäänu, nagu öeldakse, on ajalugu, sest perekond Goes saabus Hispaania pealinna suvel pärast seda, kui imelaps oli 18. aasta alguses 2019-aastaseks saanud.