Goran Dragic, Andre Drummond pakuvad Chicago Bullsile hooaja alustamiseks suurt väärtust

Chicago Bullsi 2022. aasta vahehooaeg oli parasjagu üsna raske. Vabaagendi täiendused Andre Drummond ja seejärel Goran Dragic tundusid ebainspireerivad ja odavad käigud see parandaks Bullsi sügavust vaid vähesel määral, peaaegu ainuüksi seetõttu, et mängijad, keda nad asendasid, ei saaks olla palju halvemad. Luksusmaksu langetamine lisas pettumust ainult.

Kuigi ees on veel pikk hooaeg, on nende lepingute varajane tagasitulek olnud tegelikult suurepärane ja meeldiv üllatus. See veteranide duo tugevdab pingiüksust, mis on Bullsi jaoks suurt mõju avaldanud, kuna nende eelmise hooaja Brooklyn Netsi ühistest päevadest pärit keemia paistab läbi.

36-aastane Dragic on olnud avastus pärast seda, kui tema lisamine veterani miinimumlepingusse tundus kummaline, kui see juhtus rahvarohke Bullsi tagaväljaku tõttu, mis lootis Lonzo Balli tagasi saada. Kuid Ball, kes vajas teist põlveoperatsiooni ja oli hooaja alguseks kuude kaupa väljas, avas veteranile võimaluse libiseda Ayo Dosunmu taga asuvasse varupunkti. Dragic on oma minutid kindlasti maksimaalselt ära kasutanud ja hävitab pestud narratiivi, ajab pidevalt tempot ja lendab väljakul ringi, näides välja nagu tema endine Tähtede mina.

Dragic kogub kõigest 8.6 minutiga mängus keskmiselt 4.2 punkti ja annab 17.4 korvisöötu, mis annab talle 17.8 minutiga 8.7 punkti ja 36 korvisöötu. Tema karjääri 36 resultatiivse söödu näitaja on 6.2, karjääri tipphetk 7.9 saabub aastatel 2012–13. Ta juhib rikkumist ja katab laua muljetavaldavalt:

Nagu videost näha, on keemia Drummondiga käegakatsutav, Dragici loba viskamine annab suurele mehele palju kergeid korve. Dragic on oma lobadega hakkama saanud, kaasa arvatud see Javonte Greenile:

Dragic lööb ka 61.5% 3 punkti kauguselt, mis langeb oluliselt, kuid on selle hooaja algfaasis suureks abiks olnud. Ta on oma karjääri jooksul olnud kindel kolmepunktivise (3%) ja Bulls võtab sellel alal kõik, mis võimalik.

Chicago on Dragici 37 väljakul veedetud minutiga pluss-87 (pluss-22 70 minutiga Drummondiga) mängides villilise 103.76 tempoga, kohta NBA.com. Bulls ei taha teda üle pingutada, kuid tema kasutamine selles rollis, kus ta saab 15–20 minutit mängu kohta medali pedaalida, on siiani olnud täiuslik. Billy Donovan usaldab teda õigustatult rohkem kui Coby White'i, kelle mänguminutid kahes viimases mängus vähenesid.

Mis puutub Drummondi, siis ta jätkab eliidi tasemel tagasipõrkumist, napsates 9.4 lauda vaid 15.6 minutiga mängu kohta. See on hea 21.7 lauapalli jaoks 36 minuti jooksul. Nagu see Dragici abinumber, oleks see karjääri tipphetk.

29-aastane mees ei ole kunagi olnud eliitvelgede kaitsja vaatamata oma koledale kohalolekule, kuid ta teeb praegu imetlusväärset tööd kaitsevaldkonnas, olles osa pingiüksusest, mis saab palju seisakuid. Nad muudavad selle kaitse rünnakuks, suuresti tänu Dragici tõuketempole.

Drummond võib ikka vahel peavalu tekitada, kui ta üritab palliga kätes liiga teha. Tal on olnud raskusi, et jõuda ümber äärise, kui ta parasjagu ei jookse, ja ta pöörab palli suure kiirusega ümber. Kuid kui ta jääb ainult tagasilöögi, ekraanide seadistamise, lobade püüdmise ja helikaitse mängimise juurde, on ta ideaalne varukeskus. Ta on isegi üles näidanud valmisolekut visata 3-punktiviskeid, ehkki pärast hooajaeelses mängus 0:2 saavutamist on ta tavahooajal 3-3.

Lõppkokkuvõttes on endine All-Star selge uuendus võrreldes lahkunud Tristan Thompsoni ja kolmanda tsentri Tony Bradleyga. Kuigi noorema Isaiah Hartensteini sõlmimine tulusama tehinguga (ta läks Knicksisse kaheks aastaks, 16 miljonit dollarit) oleks olnud ahvatlevam, pakub Drummond oma kaheaastasele 6.56 miljoni dollarilisele lepingule head väärtust.

Dragic ja Drummond peavad veel tõestama, et suudavad terve hooaja jooksul nii tõhusad olla ja pääsevad play-offidesse. Meeskonnad teevad kohandusi ja mängu tuleb pika hooaja kulumine. See kehtib eriti siis, kui tegemist on kahe veteraniga, kellel on palju kilomeetreid.

Kuid siiani on need lepingud välja näinud nagu Arturas Karnisovase ja Marc Eversley kodujooksud pärast seda, kui nad said kriitikat nende hooajavälise plaani pärast.