Golfimängija Scottie Scheffler võidab esimesed masters ja Woods saavutab 47. koha

Scottie Scheffler – maailma edetabelis 1. golfimängija – suurendas oma domineerimist, võites pühapäeval 86. iga-aastase Mastersi turniiri, edestades teise koha saavutanud Rory McIlroyd, lõpetades turniiri 10. kohaga ja saavutades oma esimese võidu suurmeistrivõistlustel. samal ajal kui viiekordne võitja Tiger Woods nägi osalise tööajaga spordi juurde naasmisel suuri raskusi.

Peamised faktid

Schefflerist sai maineka turniiri noorim kümnes võitja, kes sai oma esimese rohelise jope 25 aasta ja kümne kuu vanuselt, olles neli aastat vanem kui Tiger Woods, kui ta võitis oma esimese Mastersi 21-aastaselt 1997. aastal – see oli kõigi aegade noorim. seda.

Hoolimata McIlroy hilisest tõusust pühapäeval, et lõpetada seitse alla pari, jäi roheline jope temast taas kõrvale, jäädes 14. turniiril Mastersi võidule alla, kuigi pühapäevane teine ​​koht oli 32-aastase mängija karjääri parim. vana, kes on igal teisel golfiturniiril vähemalt korra võitnud.

Eelmise aasta võitja Collin Morikawa saavutas viienda koha, kui pari on neli.

46-aastane Woods saavutas pühapäeval turniiril 47. koha, mis on tema karjääri üks halvimaid lõpptulemusi, kuid lubas uuesti mängida juulis Briti lahtistel.

Suur arv

2.7 miljonit dollarit. See on auhinnaraha, mille Scheffler Augusta National Golf Clubist koju viib, mis on suurim osa Mastersi 15 miljoni dollari suurusest rahakotist.

Peamine taust

Pärast seda, kui 2021. aasta veebruaris ühe auto avarii põhjustas talle suuri jalavigastusi, ütles Woods, et osaleb turniiridel osalise tööajaga. Selle nädala Mastersil oli tema esimene võistlusesinemine pärast poolteist aastat tagasi toimunud 2020. aasta Mastersit.

Mida vaadata

Järgmine suur golfiturniir PGA Championship algab 19. mail Oklahomas Tulsas Southern Hillsi maaklubis. Järgneb US Open, mis toimub 16. juunil Massachusettsi osariigis Brookline'is asuvas Country Clubis. Pärast pühapäevast Mastersi, Woods ütles Sky Sportsile polnud ta kindel, kas ta mängib mõnel eelseisvatest suurturniiridest, kuid kinnitas, et mängib juulis British Openil: "See on minu lemmikgolfiväljak maailmas," ütles Woods St. Andrewsi vana väljaku kohta. kus toimub British Open, "nii et ma olen selle jaoks olemas, aga midagi vahepealset, mida ma ei tea."