Saksamaa langeb Jaapanile ja seisab silmitsi ajaloolise maailmameistrivõistluste teise väljapääsuga

Jaapan on tulnud selja tagant, et šokeerida Saksamaad Kataris toimuval jalgpalli maailmameistrivõistlustel. Blue Samuraid tühistas Saksamaa 1:0 eduseisu Ilkay Gündogan (33') ja võitis tänu Ritsu Doani (2') ja Takuma Asano väravatele 1:76. Saksamaa on nüüd võitnud oma teise MM-i avamängu järjest ja seisab ees taas ajalooline alagrupiturniir.

Alagrupiturniirile pääsemine oleks veel üks suur löök riigile, mis enne 2018. aastat ei suutnud igal turniiril, kus nad osalesid, vähemalt veerandfinaali pääseda. "Olen pisut šokis," ütles ründaja Thomas Müller pärast seda. mäng.

Kindlasti kontrollis Saksamaa mängu ja valdas ühel hetkel 81% palli. Ka mängujärgne xG rääkis selget keelt, eelistades Saksamaad 3.27 vs 1.42. Kuid Saksamaa ei suutnud teist väravat lüüa, kui Gündogan esimesel poolajal pehme penalti realiseeris.

"See on selge, et väravalöömise võimalused, mille me kasutamata jäime," ütles väravavaht Manuel Neuer pärast mängu, kui küsiti kaotuse põhjust. "Me ei kaitsnud tagaotsas lõpuni hästi. Jaapan avaldas meile 1v1 survet. Me ei olnud rahulikud. Vajasime paremat positsiooni nagu esimesel poolajal."

Neueri kommentaarid ühendavad Saksamaa kaks suurimat probleemi. Peale Antonio Rüdigeri puudub Saksamaal heas vormis kaitsja. Rünnakul on Kai Havertz just viimane Chelsea eest mängiv ründaja, kes ei suuda oma tohutut talenti realiseerida.

Saksamaa suurim lootus Jamal Musiala oli kohati väljaku parim mängija ja oleks võinud mängu hiilgava momendiga teisel poolajal, mil ta tantsis läbi Jaapani kaitse, ära lüüa. Võimalik, et planeedi suurim talent, Musiala peab ootama, et end maailmaareenil kuulutada, kui ta palli üle lati paneb.

"Ma tunnen, et mängisime pikkadel mängudel hästi, kuid jalgpallis tuleb paremus väravateks muuta," sõnas Müller. "Tõhusus puudus. Kaotusega alustada on naeruväärne. Kuid kui näete, kuidas me väravaid lõime, võib öelda, et see ei olnud alateenitud kaotus."

Kaotus asetab Saksamaa võimatusse olukorda. Die Nationalmannschaft peab nüüd alistama Hispaania, et hoida MM-i lootusi elus. Hispaania sai aga turniiri esimeses mängus Costa Rica vastu oma töö kergelt tehtud.

Jaapani vastu näidatud vormis pole Saksamaal mingit võimalust Hispaaniat võita. Mida siis tuleb parandada? "Palju; oleme praegu surve all," ütles Neuer. "Minu jaoks oli see kõige tähtsam mäng ja me kaotasime. Kõige raskema vastase Hispaania vastu peame teist nägu näitama. Peame andma endast kõik ja tooma väljakule kogu potentsiaali, mis meil on."

Kaotusest hoolimata oli rahvusmeeskonna peatreener Hansi Flick kindel, et Saksamaa võib siiski alagrupist välja pääseda. "Peame nüüd ettepoole vaatama ja seda me ka teeme," ütles Flick. «Mängida on veel kuus punkti. Me tahame neid saada – ja selle nimel me töötamegi.

Lõppkokkuvõttes avab see lüüasaamine kunagise uhke maailmameistrivõistluste riigi jaoks. Die Nationalmannschaft ei ole vaatamata oma tohutule talendile konkurentsivõimeline, riik pole Miroslav Klosest saadik saanud maailmatasemel ründajat ning kaitses pole peale Rüdigeri ühtegi mängijat, kes nõela liigutaks.

Saksamaa ei ole konkurentsivõimeline, on järeldus, mida DFB, Bundesliga ja selle klubid peavad sellelt turniirilt tootma. Isegi ebatõenäoline võit Hispaania vastu ei muuda seda hinnangut.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth