Gavi vaigistab Real Madridi lammutamise meistriklassiga Golden Boy auhinna kriitikud

Gavi vaigistas kriitikud, kes naersid, kui ta sai pühapäeval Hispaania superkarikafinaalis meistriklassiga Kuldse Poisi auhinna.

Saudi Araabia mängus El Clasicos lõi 32-aastane mängumees Madridi Reali vastu avamängu 18. minutil ning andis seejärel poolajal väravasöödu meeskonnakaaslasele Robert Lewandowskile, kui Barca eduseisu kahekordistas.

Teisel poolajal oli rohkem, sest Hispaania koondislane seadis poolkaitsja Pedri seisuks 3:0, kuna Barca hoidis lõpuks 3:1 võitu, millega saavutas esimese karika pärast Lionel Messi lahkumist 2021. aastal.

Õiguspäraselt pärjatud mängumehe auhinnaga, Gavi väljapanek puudutas enamat kui lihtsalt väravaid ja resultatiivseid sööte ning seda kiideti muljetavaldavama statistikaga.

Söötes 88% söötudest täpselt, tegi ta ka 100% täpseid tsenderdusi, lõi kõige rohkem võimalusi ja võitis kõige rohkem duelle eliidi vastaste vastu, mis oli laks näkku neile, kes ei pidanud teda vääriliseks võitma Euroopa parima mängija auhinda. 21. aasta lõpus 2022-aastane.

Nagu "sõnatu" Xavi selgitas, on Gavi võidumentaliteet ja tiitlinälg mõjunud nakatavalt ka ülejäänud meeskonnale, mille moodustavad temast vanemad liikmed.

"Ta on laps, kes erutab kõiki," Xavi ütles oma mängujärgsel pressikonverentsil King Fahdi staadionilt. "Kui näete teda niimoodi võistlemas, siis süda, hing ja iseloom, millega ta mängib, on ülejäänud meeskonna jaoks nakatavad.

„Ta on ka sündinud juht, et kõik tuleb talle iseenesest – ja seda 18-aastaselt. Ta on tähelepanuväärne. Olen seda korduvalt öelnud, aga ma ei väsi teda kiitmast. Tal pole lage, nii et ärge aeglustage teda."

Kuigi Gavil pole lage, hoiab ta ilmselt jalad maas. "Ma tean, et saan veel palju areneda. Tahan edasi areneda,” selgitas ta enda pressikonverentsil pärast lõpuvilet.

Tema ja Pedri esirinnas ootavad Messi ajastu Barca fänne ees põnevad ajad näib olevat voodisse pandud kahe imelapse poolt, kes soovivad edu saavutada.

Mõlemad mängijad on seotud pikaajaliste lepingutega, millele on lisatud 1 miljardi euro (1.08 miljardi dollari) vabastamise klauslid, mis tähendab, et nende teenused on turvalised vähemalt kuni 2026. aastani.