Gareth Bale ja USA saavad pärast Walesi maailmameistrivõistluste viigistamist tuttavamaks

USA on Gareth Bale'i tähekvaliteediga üha enam tuttav. 33-aastane Walesi jalgpallilegend on nüüd teinud oma märgi nende kõigi suurimal etapil, kuna tema teise poolaja värav kindlustas Walesile viigi MM-i avamängus USMNT vastu.

Tema viimane panus rahvusmeeskonda pärineb vaid paar kuud pärast seda, kui ta kolis Los Angelesse, et mängida jalgpalli Major League'i meeskonnas LAFC, millel ta aitas hiljuti MLS-i meistritiitli võita.

Bale läheb globaalseks, kui ta seda juba ei teinud. Nagu paljud Euroopa jalgpallilegendid enne teda, näeb ta oma mängupäevade lõppu Põhja-Ameerikas. Tema Walesi koondise loosimine MMil USAga samasse gruppi suurendab ainult tema profiili selles piirkonnas.

Ja kuigi kahe riigi vastastikune mäng on nüüdseks peetud, võivad Bale'i esinemised järgmistes mängudes grupi teiste meeskondade Inglismaa ja Iraani vastu siiski mõjutada USMNT võimalusi kvalifitseeruda väljalangemisetappidesse.

Inglismaa pääses B-alagrupi teises varases mängus Iraanist mööda veenva 6:2 võiduga. Gareth Southgate'i meeskond on nimetatud grupi favoriit, kuid Walesis Bale'is on mängija, kes suudab toota hetke või hetked mis tahes meeskonna alistamiseks.

Esimesel poolajal oli ta USA vastu siiski suhteliselt vaikne. Kahest ründes alustanud mängijast otsustas Walesi peatreener Robert Page, et Daniel James teeb poolajal teed, kuna ta muutis oma lähenemist, tuues mängu 6-jala pikkuse sihiku Keiffer Moore'i.

Ainuüksi esimese poolaja löögi pealt oleks Bale võinud sama lihtsalt olla see, kes kõrguva ründaja koha tegi. Kahel Walesi alustaval ründajal oli esimesel poolajal vaid 31 puudutust – James 15 ja Bale 16.

Kuid Bale'i platsil olemine pakub potentsiaali. Potentsiaalne hetk mängus mängijalt, kes on kogu oma karjääri jooksul kogunud karikaid, millest paljud on tänu tema enda individuaalsele osavusele võtmehetkedel.

Viimati demonstreeris ta seda LAFC-s, aidates neil võita MLS-i karika tänu viigiväravale, mis viidi Philadelphia Unioni vastu lisaajal sügavale vaheajale. LA meeskond võitis penaltiseeria.

Võib-olla oli ainus üllatav asi, et ta ei realiseerinud selles lööklas penaltit. LAFC võitis selle nelja punktilöögiga, nii et võib-olla langes Bale tavaliselt tähtsa viienda koha hõivamiseks.

Ta pidi aga selles MM-i kohtumises penalti tegema.

Bale'i saabumine MLS-i 2022. aasta alguses lisas mängule lisamõõtme. Ta oli üks kahest algkoosseisu mängijast, kes mängis USA koduliigas oma klubijalgpalli, teine ​​oli USMNT kaitsja Walker Zimmerman.

Zimmermani ja Tim Reami paar – kes mängib oma klubijalgpalli Inglismaal Premier League’i meeskonnas Fulhamis – võib koos nende treeneri Gregg Berhalteriga Walesi esimese poolaja ebaefektiivsuse eest tunnustada.

Jamesi kiirus polnud probleem, hoolimata sellest, et USA tegutses kohati kõrge kaitseliiniga. See tulenes keskkaitsjate paarilisuse ootusest, aga ka USA võimest keskväljal asjad lõhki ajada, isegi kui see tähendas, et nad andsid aeg-ajalt vea või korjasid paaritu kollase kaardi.

Tim Weah viis Ameerika Ühendriigid esimese poolaja juhtima tänu suurepärasele lõpetamisele Christian Pulisici võrdselt hea läbilöögiga, kuid kaks MLS-i mängijat põrkasid teisel poolajal, kusjuures Zimmerman kukutas Bale'i piirkonnas, et realiseerida penalti.

Mõnikord on penalti võitnud mängijate ümber rahutus, kui nad seda lööma hakkavad, kuid polnud kahtlust, kes võtab Walesi eest vastutuse.

USA väravavaht Matt Turner sukeldus õigele teele ja sai isegi käe pallile, kuid see demonstreeris vaid veelgi, kui võimas ja veenev oli Bale'i punktilöök, kui see võrku paiskus.

Walesil oli teisel poolajal veider juhus, nagu ka USA-l esimesel poolajal. Vähe sellest, kui Bale sai palli poole tee ääres, kui Turner väravast väljas oli, kuid Kellyn Acosta tegi talle vea, enne kui ta suutis tühja väravat leida. Viik oli kahe tasavägise meeskonna vahel aus tulemus.

Bale'i jaoks oli äri nagu tavaliselt. Kui midagi oli see tema standardite järgi suhteliselt sündmustevaene mäng, kuid tema on nägu kõigis selle mängu aruannetes üle kogu maailma.

Eriti tema uues klubijalgpalli kodus, Ameerika Ühendriikides, mis ainult suurendab selle üha tuttavamaks saanud jalgpallitähe niigi kõrget profiili.