Prantsusmaa alistas Inglismaa ja pääseb MM-i poolfinaali

Topline

Prantsusmaa alistas laupäeval MM-i veerandfinaalis Inglismaa 2:1 pärast 78. minutil löödud prantslaste väravat vaid mõni minut pärast seda, kui Inglismaa viigistas penaltilöögist. Prantsusmaa saatis poolfinaali, kus ta mängib Marokoga.

Peamised faktid

Prantslasest poolkaitsja ja Madridi Reali staar Aurelien Tchouameni lõi 17. minutil värava Antoine Griezmanni söödust, viies Prantsusmaa juba varakult juhtima.

Inglise rünnakuga silmitsi seistes tegi Prantsuse väravavaht Hugo Lloris seejärel kaks olulist tõrjet mõne minuti jooksul, päästes inglase Luke Shaw karistuslöögi, millele järgnes peagi Inglismaa ründaja Harry Kane'i kiire löök.

Kane realiseeris penalti Llorise vastu, kes oli pikaaegne meeskonnakaaslane Premier League'i meeskonnas Tottenham Hotspur, ja viigistas mängu kaheksa minutit teisel poolajal.

Kane'i värav oli 53. värav Inglismaa koondise eest rahvusvahelises mängus – sealhulgas maailmameistrivõistlustel, EURO karikavõistlustel ja Rahvuste liiga turniiridel –, viigistades Wayne Rooneyga Inglismaa kõigi aegade resultatiivseima väravakütina.

Inglismaa hoidis servi kogu teise poolaja jooksul ning Prantsusmaa lootis tugeva Inglise ründerinde tõrjumisel Llorise peale – Inglismaa on sooritanud 16 pealelööki, mis on tunduvalt rohkem kui Prantsusmaa kaheksa.

78. minutil mängis aga Prantsusmaa veteran ründaja Oliver Giroud, kes tegi ajalugu, kui kaheksandikfinaalis võitis Poola ja sai rahvusmeeskonnaks. kõigi aegade juhtiv väravalööja – lisas veel ühe värava, kui Prantsusmaa asus juhtima tagasi.

Kui Inglismaal oli mängu lõpus kaks väravavõimalust, eksis Kane kõrgelt üle lati sooritatud penalti, samas kui Marcus Rashford 100. minutil sooritatud karistuslöögist tabas kõrget löögi.

Tangent

Põnevas matšis varem laupäeval Maroko ärritas Portugali 1:0, olles esimene araabia riiki või Aafrika riiki esindav meeskond, kes pääseb turniiril poolfinaali. Selle nädala alguses jahmatas Maroko Hispaaniat veerandfinaali mängus. Ainsad Aafrika meeskonnad, kes olid kunagi veerandfinaali jõudnud, olid 2010. aastal Ghana, 2002. aastal Senegal ja 1990. aastal Kamerun. Korraldajariik Katar tegi turniiril varem ajalugu kui esimene korraldajariik, kes kunagi pääses. kõrvaldatud esimene MM-ilt.

Peamine taust

Prantsusmaa võitis 2018. aasta turniiri viimases iteratsioonis oma teise MM-tiitli, alistades Horvaatia 4:2 tõusva fenomeni Kylian Mbappe järel, kes oli turniiri parim väravakütt ja 35. enim makstud sportlane maailmas, vastavalt Forbes. Inglismaa, kes mängib Walesist, Šotimaast ja Põhja-Iirimaast eraldi, on võitnud vaid korra, 1966. aastal. Varem olid Prantsusmaa ja Inglismaa MMil kohtunud kahel korral (1966 ja 1982), kusjuures Inglismaa võitis mõlemad kohtumised.

Mida vaadata

Prantsusmaa mängib poolfinaalis kolmapäeval kell 2 Marokoga. Argentina ja Horvaatia, kes võitsid oma veerandfinaali mängus turniirivõidu favoriidi Brasiilia üle, lähevad vastamisi teisipäeval kell 2. See matš võib olla kahe jalgpallilegendi viimaseks MM-i kohtumiseks: Horvaatia kapten Luka Modric, kes mängib Madridi Reali poolkaitsjana, ja argentiinlane Lionel Messi, superstaarründaja (ja maailma enim makstud sportlane) Paris Saint-Germaini eest. Kuigi mõlemad on varem mänginud MM-finaalmängus (Messi 2014. aastal ja Modric 2018. aastal), pole kumbki maailma suurimat spordisündmust võitnud.

Üllatav fakt

Aastal piiksuma Prantsusmaa president Emmanuel Macron küsis enne mängu Suurbritannia peaministrilt Rishi Sunakilt, kas ta toetaks Les Bluesi (Prantsusmaa koondise hüüdnimi), kui nad võidavad Sunakiga. vastates: "Loodetavasti ma ei pea seda tegema, kuid teil on kokkulepe. Ootan põnevusega, et jõuate järgmises voorus Kolme Lõvi taha." Pärast mitmeid ilmseid vastamata kõnesid Inglismaa koondise vastu esimesel poolajal Briti koomik Ricky Gervais tweeted, "Kas kõik ametnikud on prantslased?"

Lisalugemist

MM-i allajääjad: Maroko alistas Portugali ja on esimene Aafrika või Araabia riik, kes pääseb poolfinaali (Forbes)

Kergendust ohke: Argentina elas üle vapustava Hollandi naasmise, et jõuda MM-i poolfinaali (Forbes)

Mida vaadata MM-finaalturniiril: Messi viimane seis, Neymar vs. Pelé, Maroko aegade jooks ja palju muud (Forbes)

MM-šokeerija: Horvaatia lööb lemmik Brasiilia välja isegi siis, kui Neymar viigistab Pelé väravarekordi (Forbes)