Prantsusmaa võidab Marokot, finaalis Argentina ja Messi vastu

Prantsusmaa pääses kolmapäeval järjestikusesse maailmameistrivõistluste finaali, alistades Maroko 2:0, purustades esimese Araabia või Aafrika koondise lootused pääseda poolfinaali ning korraldada pühapäeval oodatud finaalmäng Argentinaga.

Peamised faktid

Prantsusmaa asus kaitsja Theo Hernandezi väravaga juhtima viiendal minutil ja Randal Kolo Muani lõi 79. minutil veel ühe värava.

Prantsusmaa taotleb haruldasi järjestikuseid MM-tiitleid, mida pole juhtunud pärast seda, kui Brasiilia kordas meistriks aastatel 1958 ja 1962.

Maroko alistas laupäeval veerandfinaalis Portugali, mis tähistas esimest korda, kui Aafrika või Araabia koondis pääses MM-i poolfinaali.

Prantsusmaa läheb finaalis vastamisi Argentinaga, kui superstaar Lionel Messi püüdleb oma esimese MM-võidu poole, mis võib olla tema koondisekarjääri viimane matš.

Peamine taust

Katari vastuoluline jalgpalli MM on pühapäevase meistrivõistluste eel jõudmas viimasesse etappi. Võib-olla on seni suurim lugu olnud Messi oma jookse finaali, asetades oma Argentina meeskonna tiitlile, mis on tõenäoliselt 35-aastase mängija viimane võimalus võita MM. Messi viis väravat teevad temast turniiri ühise resultatiivseima väravaküti koos prantslase Kylian Mbappéga, kes on 23-aastasena löönud oma kahe MM-i karjääri jooksul üheksa väravat – nii noore mängija kohta läbi aegade kõige rohkem väravat. Katar on silmitsi seisnud paljudega süüdistused inimõiguste rikkumistest võõrtööliste kasutamisel MM-iks staadioni ehitamiseks ning ametnikke on süüdistatud ka jalgpalli maailma juhtivale FIFA-le altkäemaksu andmises, et tagada võõrustajaõigused. Katari ametnikud on väited ümber lükanud.

Tangent

USA MM-ilt lahkus selle kuu alguses kaheksandikfinaalis, pärast a dramaatiline võit Iraani üle mis tõi meeskonna alagrupist edasi. USA korraldab 2026. aastal MM-i koos Kanada ja Mehhikoga.

Lisalugemist

MM-i allajääjad: Maroko alistas Portugali ja on esimene Aafrika või Araabia riik, kes pääseb poolfinaali (Forbes)

USA meeste koondis langes MM-ilt välja 3:1 kaotusega Hollandile (Forbes)

USA alistas Iraani – pääseb MM-i kaheksandikfinaali (Forbes)

Kergendust ohke: Argentina elas üle vapustava Hollandi naasmise, et jõuda MM-i poolfinaali (Forbes)