Prantsusmaa võidab Inglismaad 2:1 ja pääseb poolfinaali

Prantsusmaa tähistab pärast Inglismaa alistamist 2022. aasta Katari MM-i veerandfinaalmängu Al Khoris 10. detsembril 2022.

Gabriel Bouys | AFP | Getty Images

Harry Kane lõi hilise penalti üle lati, kui Inglismaa MM-i unistused lõppesid veerandfinaalis 2:1 kaotusega tiitlikaitsja Prantsusmaa vastu.

Inglismaa koondise kapten oli juba mängu 12 jardi pealt seisu viigistanud pärast seda, kui Aurelien Tchouameni äikesetorm oli Prantsusmaa juhtima viinud ja talle anti kuldne võimalus teist korda viigistada pärast Olivier Giroudi pealöögi, kui Theo Hernandez tungis hoolimatult Mason Mountile.

Tema esimene penalti oli viinud Kane'i tasemele, kui Wayne Rooney Inglismaa koondise rekord on 53 väravat, mis tähendas, et ta lõi maailmameistrivõistlustel normaalajal rohkem penalteid kui ükski mängija kunagi varem.

Kuid kuna mängida oli jäänud kuus minutit ja surve oli tohutu, lõi ta oma teise kohalöögi kõrgelt üle lati. Kane nägi välja laastatud. Tagasiteed polnud ja lõpuvilel oli ta lohutamatu.

Kohtunik Wilton Sampaio oli alguses Mountil tehtud veast kahe silma vahele jätnud, enne kui VAR soovitas tal väljakuäärset monitori kontrollida ja Inglismaa oli kogu selle põneva võistluse jooksul pettunud ametnike otsuste pärast, kuna Bukayo Sakale ei antud väljakutset kui viga. avalöögi ja Kane'i penaltihüüde jäid esimesel poolajal kahe silma vahele.

19-aastane Jude Bellingham, Inglismaa noorim mängija, kes on veerandfinaali alustanud, ning 21-aastane Saka ja 22-aastane Phil Foden olid kõik erakordsed, kui Gareth Southgate'i meeskond duellis Prantsusmaaga. Harry Maguire lõi 1:1 seisul pealöögiga posti ja Marcus Rashford tõstis viimase hingetõmbega karistuslöögi võrku katusele.

Kuid lõpuks oli see penalti, mis põhjustas Inglismaa MM-il taas südamevalu.

Inglismaa mängijad lohutavad üksteist pärast 2022. detsembril 10 Al Khoris peetud 2022. aasta Katari MM-i veerandfinaalmängus Prantsusmaale kaotamist.

Paul Ellis | AFP | Getty pildid

Haruldane möödalask — Kane'i penaltirekord

Harry Kane on Inglismaa eest löönud 17/21 penalteid. Esiliigas on ta skoorinud 30/34.

Mis saab Gareth Southgate'ist edasi? Kas ta jätkab lepinguga, mis kestab kuni järgmistele Euroopa meistrivõistlustele, et saada veel üks au selle grupiga? See on järgmiste päevade arutelu.

Mis puutub Prantsusmaale, siis kolmapäeval kell 7 mängivad nad MM-i poolfinaalis Marokoga, taas Al Bayti staadionil pärast seda, kui Marokost sai esimene Aafrika riik, kes pääses finaali nelja hulka, kui varem võitis 1:0 Portugali. Laupäev, mis jättis Cristiano Ronaldo nutma.

Zinny Boswelli ja Sam Blitzi mängijareitingud

Inglismaa: Pickford (6), Walker (6), Stones (7), Maguire (5), Shaw (4), Rice (7), Henderson (6), Bellingham (6), Saka (8), Kane (6), Foden (6).

Subs: Mount (5), Sterling (5), Rashford (5), Grealish (pole)

Prantsusmaa: Lloris (7), Kounde (6), Varane (6), Upamecano (6), Hernandez (4), Griezmann (8), Tchouameni (7), Rabiot (6), Dembele (6), Giroud (7), Mbappe (6).

Subs: Koman (6)

Mängu mees: Antoine Griezmann.

Kuidas lõppes Inglismaa MM-i unistus

See oli dramaatiline lõpp nende poolte eepilisele esimesele nokaudiga kokkupõrkele. See oli alanud sellega, et Inglismaa nägi pärast suurt kogunemist närviline ja hirm Prantsusmaa staari Kylian Mbappe ees oli selgelt näha, kui ta suutis avamängu eel oma jalgu sirutada.

Pärast Declan Rice'i meeleheitlikku väljakutset taandus Inglismaa kiiresti oma alale ja seejärel oli Antoine Griezmannil ruumi veereda Tchouamenile, et lüüa suurepärase löögiga alumisse nurka.

Prantslane Aurelien Tchouameni lööb 2022. detsembril 10 Kataris Al Khoris 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste Qatar veerandfinaalmängus Inglismaa vastu värava.

Stefan Matzke | Sampics | Corbis Sport | Getty Images

Meeskonna uudised

• Inglismaa jäi Senegali võitnud poolelt muutumatuks, Gareth Southgate jäi neljaga tagasi
  • Prantsusmaa kasutas sama XI-d oma viimase 16 viigiseisust, Kylian Mbappe ründes pärast seda, kui oli Poola vastu löönud kaks korda värava.

Inglismaa kaebas, et Dayot Upamecano poolt Saka väljakutse eest oleks tulnud viga teha käigu alguses ning ametnikud ja VAR olid rohkem pettunud, kui penaltit ei määratud, kui Kane kaitsjat teist korda mänguväljakul veeretas. viis minutit ja kukkus ala servale.

Kane testis Tottenhami meeskonnakaaslast Llorist lähedalt ja distantsilt, kui ta Inglismaa vastust juhtis, kuid Prantsusmaa oht oli alati olemas, Mbappe tulistas pärast karistuslööki kasti.

Inglismaa polnud kunagi võitnud ühtki MM-matši, mille nad poolajal kaotasid, samas kui Prantsusmaa oli 24 minuti pärast võitnud 25 mängust 45, kuid Bellingham ei näidanud üles austust selliste rekordite vastu, viies Inglismaa teise mänguperioodi alguses edasi. pakkudes Sakale seinapääsu, kui Tchouameni Arsenali mehe kastis põrandatas.

Pärast ootama panemist lõi Kane lõpuks penalti, mis sobis Rooney verstapostiga. See oli tohutu hetk tema karjääris ja tema neljas värav maailmameistrivõistlustel – kuid seda varjutaks uus eesootav penalti.

Viigivärav tekitas meeletud paar minutit, kui Adrien Rabiot suutis Inglismaa sekundeid pärast taaskäivitamist peaaegu magama saada, kui ta sundis Jordan Pickfordilt peatuma ja Mbappe lülitas sisse järelpõletid, et Walkerist eemale lasta, kuid Kolm Lõvi keskendus uuesti ja olid mõne tolli kaugusel, kui Maguire. tabas posti Jordan Hendersoni karistuslöögi pealöögiga.

Giroud oli varem sel turniiril tõusnud Prantsusmaa rekordvärava lööjaks ja pärast seda, kui ta oli lasknud mööda ja nähes, kuidas Pickford lendast eemale lükkas, võitis ta Maguire'i Griezmanni tsenderduse juurde, et suunata oma riik tagasi ette.

Inglane Harry Maguire ja prantslane Olivier Giroud kohtuvad 2022. detsembril 10 Kataris Al Khoris peetava jalgpalli maailmameistrivõistluste Qatar 2022 veerandfinaalmängu ajal.

Robbie Jay Barratt | AMA| Getty Images Sport | Getty Images

Prantslased tähistasid rõhutatult ja Inglismaale oli see haamrilöök, kuid uskumatul kombel anti neile tänu Hernandezi mõtlematule veale paar minutit hiljem võimalus oma MM päästa. Seekord sai Kane aga kõigest valesti aru. Ebatavaliselt nii.

Miss lõi Inglismaalt täidise ja väljavaate tribüüni viimistluse paigaldamiseks. Nad suutsid kasutada veel ühe võimaluse – kuid Rashford oli just sihtmärgist mööda, kui ta nägi maailmameistrivõistluste teises karistuslöögis tulistamist. Hilist keerdkäiku ei tohtinud olla. Inglismaa suur võimalus oli tulnud ja läinud. Ja nii olid ka nende lootused Kataris.

Kane: ma võtan vastutuse; see teeb haiget

Inglismaa kapten Harry Kane räägib ITV-s: "Olen alati see, kes valmistub mängus ühe või kahe penaltiks saama, mul on alati idee, mida teha tahan. Ma ei saa süüdistada oma ettevalmistust ega muud sellist, see oli lihtsalt hukkamine öösel.

“Esimene pastakas oli suurepärane, teisega ma ei tabanud seda päris nii, nagu oleks tahtnud. Pean selle lõua peale võtma, valus on kindlasti, valutab terve mäng. Kaptenina võtan selle vastu, aga ma ei saaks poiste üle uhkem olla.

"See taandub väikesele detailile, mille eest ma vastutan. Ma ei muretse meeskonna ja selle pärast, kuidas see neid mõjutab. Meil on suurepärane talent."

Harry Kane'i lohutavad Jordan Pickford ja Kieran Trippier pärast Inglismaa 1:2 kaotust 2022. detsembril 10 Kataris Al Khoris peetud jalgpalli maailmameistrivõistluste Qatar 2022 veerandfinaalis Prantsusmaa vastu.

Julian Finney | Getty Images Sport | Getty Images

Southgate: Uskusime, et suudame MM-i võita

Inglismaa peatreener Gareth Southgate kõneles ITV-s: "Esinemine [vastas ootused]. Lõpuks on väravad määravad. Ütlesin just mängijatele, et nad ei saanud rohkem anda. Peened marginaalid. Asjad mõlemas otsas, mis on mängu otsustanud. Olen uhke selle üle, kuidas nad turniiri läbisid.

Kohtuniku juures: "Mul pole mõtet sellesse minna. Ma räägin pigem meie mängijatest. Õnnitlused Prantsusmaale. Nad teavad, et on olnud põrgus mängus. Ma arvan, et me poleks saanud rohkem teha.

"Minu jaoks võidame ja kaotame meeskonnana. Lasime kaks [väravat] sisse ja luhtasime võimalusi. Harry [Kane] on olnud meie jaoks uskumatu. Nii usaldusväärne. Me poleks siin, kui poleks väravaid, mis ta meile on löönud.

"See on võtmehetk. Enamikul suurtel hetkedel olime õiges kohas. See on peente marginaalide mäng. Olime siin, et püüda turniiri võita – me uskusime, et suudame. Meil on meeskond, kes oleks seda suutnud.

Miks ei pruugi MM-i korraldamine ära tasuda

Oma Inglismaa tuleviku kohta ütles Southgate: "Pärast iga turniiri oleme maha istunud ja üle vaadanud ja mõtisklenud. Seega vajame natuke aega, et veenduda, et kõik teevad õigeid otsuseid.

Analüüs: Inglismaa kaitse läheb neile lõpuks maksma

SSN-i vanemreporter Rob Dorsett Al Thumama staadionil:

"Inglismaa mängijad kukkusid Prantsusmaa tähistamise ajal murule, paljud pisarates. Inglise fännid vaikisid. Uimastatud. Kataris välja kukkunud Inglismaa südamevalu.

"Suure osa veerandfinaalist olid nad parem pool. Nad valdasid rohkem palli, lõid rohkem võimalusi kui maailmameistrid. Ent Inglismaa kapten vajab aega, et käsitleda mõeldamatut – selle, et ta 12 jardilt kriitilisel hetkel mööda lasi.

"See on nii kibemagus Kane'i jaoks, kes lõi terase närviga Wayne Rooney väravate rekordi.

"Inglismaa kurdab kohtunikku, kes ei teinud neile teene ja jättis mõned olulised otsused tegemata, kuid lõpuks, nagu me turniiri algusest peale kartsime, läks Inglismaa kaitse neile maksma. Kaks peamist viga, mille eest Prantsusmaa halastamatult karistas.

"Inglismaa suundub homme koju. Jõulud jäävad ära."

Opta statistika – Inglismaa jaoks on taas veerandfinaali südamevalu

• See on seitsmes kord, kui Inglismaa langeb MM-i veerandfinaaletappidelt välja rohkem kui ükski teine ​​pool võistluse ajaloos.
  • Inglismaa on kaotanud kõik kolm MM-matši valitseva tšempioni vastu ning kõik kolm tulid võistluse veerandfinaalis (2:4 vs Uruguay 1954, 1:3 vs Brasiilia 1962 ja 1:2 vs Prantsusmaa täna õhtul ).
  • Inglismaa lõi 13. aasta MM-il 2022 väravat, mis on suurim arv väravaid, mida nad on kunagi ühel suurturniiril (MM ja Euroopa meistrivõistlused) löönud.
  • Antoine Griezmannist sai esimene prantslane, kes on andnud kaks resultatiivset söötu MM-i väljalangemisvooru mängus pärast Dominique Rocheteau mängu Itaalia vastu 1986. aastal (kaheksandikfinaalis).
  • Kane’ist sai esimene mängija, kes MM-i mängus nii värava löönud kui ka penalti eksinud, pärast seda, kui Michal Bilek 1990. aastal USA vastu Tšehhoslovakkia särgis USA vastu tegi.
  • Hugo Lloris esines Prantsusmaa koondises 143. korda, saades Prantsusmaa meeste koondise enim mängitud mängijaks.