Viis võtit, et FC Barcelona võidab Euroopa Liigas Galatasaray

Pärast seda, kui FC Barcelona ei suutnud eelmisel nädalal Kataloonias oma tööd teha, läheb FC Barcelona taas teele lõvikoopasse, kes peab Euroopa liigas omal platsil mandrivaenlast võitma, kui nad soovivad sel hooajal hõbeesemeid hankida.

Seekord on nende vaenlasteks Galatasaray, kes lubab Blaugranat vastu võtta vaenuliku keskkonnaga ja teeb kõik endast oleneva, et takistada La Liga hiiglastel pärast Camp Noul 0:0 seisakut veerandfinaali pääsemast. Kui Barca õppetunde mäletab Sport on esile tõstnud eelmise kuu play-offi mängus Napoli vastu 4:2, kuid see võib osutuda lihtsaks öötööks.

Palli vajutamine ja tagasivõtmine

Meeskonna esimene treener Xavi Hernandez käskis oma hoolealustel Napoli esimesest minutist survega lämmatada ega lasta neil mängu üles ehitada. Pärast seda oli oluline pall tagasi saada, kui Barca taastas selle 53 minuti jooksul kokku 90 korda.

Frenkie de Jongi jaoks parima rolli leidmine

Varem suvise üleminekuturu vaateaknale pandud hollandlane on viimastel nädalatel Xavi käe all elavnenud. Barcal on aga arenemiseks vaja mängujuhi parimat versiooni ja kui ta ühtib oma Itaalia näitajatega üheksa taastumist, loodud võimalusi (kolm) ja sooritab 76 söötu 93% täpsusega, töötab keskväli kenasti.

Xavi puhkas De Jongi pühapäevase 4:0 võidu puhul Osasuna üle La Ligas, mis tähendab, et ta tuleb sellele mängule puhanuna ja parimas füüsilises vormis.

Jõudu tiibadest

Napolis olid silmapaistvad ka Jordi Alba ja Sergino Dest, kus endine Hispaania koondislane lõi varakult värava, mis andis Barcale viigiseisus hoo sisse.

Kuna Dani Alves pole võistlusele registreerunud, saab Dest ära kasutada võimalust muljet avaldada, samal ajal kui Xavi otsib võõrustajate tasakaalu viimiseks ka selliseid nagu Adama Traore ja Ousmane Dembele.

Efektiivsus värava ees

Barca oli oma viimasel Euroopa-välisel reisil kliiniline. 16 tabamusest tabasid kuus ja neli tabasid väravaid.

Camp Noul tabasid nad ka 16 pealelööki türklaste vastu esimesel osavõistlusel, kuid peavad sellel kohtumisel olema palju tõhusamad pärast seda, kui matš lõpetas esimest korda 93 päeva jooksul väravateta.