Fabio Carvalho lõi Liverpooli hilise võidumängu Newcastle'i vastu

Keset Liverpool FC üleskutseid keskväljal uusi lepinguid sõlmida, oli see üks nende uutest lepingutest, kes mängis keskväljal, kes haaras kolmapäeva õhtul Anfieldil Newcastle Unitedi vastu viimase minuti võitjatest kõige viimase minuti.

Teisipäeval 20-aastaseks saanud Fabio Carvalho nautis hetke, mida ta kunagi ei unusta, lüües oma teise värava sama paljudes mängudes klubi eest, millega ta suvel liitus.

See, et see võitis mängu 98. minutil, muutis selle veelgi meeldejäävamaks, kuna see tekitas Anfieldi ümbruses metsikuid pidustusi. See oli emotsioonide vabastamine pärast masendavat ööd, mil nad tulid vastamisi hästi organiseeritud Newcastle'i poolega.

Sel suvel Liverpooli ümber käimasolev narratiiv on olnud see, et nad kasutavad neljapäeval sulguvat üleminekuakent, et sõlmida keskväljal erinevuse looja, kes aitaks neil Manchester Cityt Premier League'i tiitli nimel vaidlustada.

Saabunud on uusi lepinguid, eelkõige uruguailane Darwin Núñez, kellest sai klubi kalleim keskründaja, kui ta liitus üleminekuakna alguses.

Ülejäänud on olnud noored. Vanemate koondise noored, kuid mitte vähem kogenematud mängijad.

Paremkaitsja Calvin Ramsey (19) saabus Aberdeenist Trent Alexander-Arnoldi tagavaraks ning Carvalho liitus Fulhamist 6 miljoni dollari eest kui mitmekülgne mängija, kes suudab mängida paljudel ründepositsioonidel.

Kuid ükski vanem poolkaitsja pole üleminekuaknas veel saabunud.

Suurema osa mängust Newcastle'iga näis, et Liverpool kaotab uue kampaania alguses rohkem punkte.

Enne seda kesknädala mängu võitsid nad hooaja 2022/23 neljast avamängust vaid ühe, kuigi väga kindlalt. Bournemouthi 9:0 kaotuse kaudu Eelmine nädalavahetus.

1:1 viik, mis selles mängus välja nägi, kui mäng lähenes 90 minutile, oleks Liverpooli taas poolkriisi viinud. 2:1 võit, olenemata sellest, kuidas see tuli – võib-olla eriti sellel viisil, kuidas see lõpuks tuli –, muudab asjad palju roosilisemaks.

Liverpool lõpetas mängu kahe noore mängijaga ründava poolkaitse positsioonil, kuna Carvalho asus kõrvuti 19-aastase Harvey Elliottiga, kes pidi selle hetkeni olema Liverpooli parim mängija.

Kuid vahetusmees Carvalho varastas Anfieldi pealkirjad.

"Ta lõi sel nädalal kaks väravat – kahes viimases mängus – ja eile oli tema sünnipäev, seega pole paremat nädalat," ütles Klopp mängujärgses pressikonverentsis Carvalho kohta.

"Ta on suurepärane mängija ja talent. Mul on tema üle tõesti väga hea meel.

"Harvey [Elliott] oli väljaku parim mängija ja Fabio otsustas mängu. See näitab poiste talenti."

Liverpool läheb laupäeval Merseyside'i derbiks Evertoni vastu, edestades oma kohalikku rivaali pigem viie kui kolme punktiga.

Klopp ütles ka, et see mäng oli hea ettevalmistus selliseks võitluseks, mida nad derbimatšis ootavad, ning tema noor poolkaitsja Carvalho peab nüüd püüdma pääsu algklasside XI hulka.