Iga number on 5–1 viikingi jaoks oluline, kuid maapealsed ja õhurünnakud peavad paranema

NFL-is on võimust võtnud uus matemaatika. Varem oli lihtne vaadata iga meeskonna NFL-i ajakava ja mõõta hooaegu kvartalite kaupa. Hooajal peeti 16 mängu ja veerandil neli mängu.

Lisades 17th mäng muutis seda kõike ja see tähendas, et pärast nelja mängu polnud rooside lõhna tunda. Selle asemel mängis Minnesota enne hüvastijätunädalat kuus mängu ja see oli sama hea aeg hooaja alguse mõõtmiseks. Vikings ei domineerinud mänge peale 1. nädala võidu Green Bay Packersi üle. Pärast võitmatu Eaglesi ühepoolset löömist oli vähemalt hea õnn registreerida neli järjestikust üheskooriga võitu Lionsi, Saintsi, Bearsi ja Dolphinsi üle.

Hooaja järgmist osa võib vaadata ka kuuemängulise mõõdupuuna. Pärast Cardinalsi võõrustamist 8. nädalal mängib Viking koondise Commanders ja Bills vastastikku maanteemänge ning tuleb koju, et mängida Cowboysi, Patriotsi ja Jetsiga.

Rookie peatreeneri Kevin O'Connelli meeskond on olnud pallikaotuse/tagasi tabelis kindel, teinud suurepärast tööd esimese poolaja lõpus ja teise alguses ning olnud kindel ka löökmängus. Viikingid peavad jätkuvalt kontrollima mängu keskosa – see tähendab esimese poolaja kahte viimast ja teise poolaja kahte esimest pallivalda.

See oli valdkond, mis tegi Mike Zimmeri meeskonna kahel viimasel aastal lahti. See oli šokk, kui Vikings esimese poolaja lõpuminutitel touchdowni ei andnud. Viikingitel lihtsalt polnud aimugi, kuidas mängu juhtida ja kella juhtida.

O'Connellil ja tema töötajatel on teatav keerukus, millest Zimmeril puudus. Kuid isegi kui viikingitel läheb ülalmainitud aladel jätkuvalt hästi, siis sellest ilmselt ei piisa. Nende üldine ründemäng on puudulik ja see peaks olema meeskonna kõige muljetavaldavam ala.

Hooajale minnes oli Vikingsil jooksumängus talenti sama palju kui ühelgi meeskonnal liigas. Dalvin Cook oli top-3 tagamängija ja Alexander Mattison oli liiga parim kaitsemängija nr 2. 8. nädalasse suundudes näitavad numbrid, et viikingid on selles piirkonnas palju alla keskmise.

Minnesota on edetabelis 25th jardides mängu kohta 97.8 ja see on probleem. Kuigi juhtivate tormavate meeskondade, nagu Chicago Bears ja New York Giants, arvu moonutavad muljetavaldavad jooksvad tagamängijad, siis Vikings peaks Cookilt ja Mattisonilt rohkem saama.

Cook on jooksnud 450 jardi ja 4 touchdowni ning see on 12th liigas, jäädes 290 jardi alla liiga esinumbrist Nick Chubbist Brownsist. Cookil on korralik keskmine läbisõit 4.8 jardi, kuid see jääb tublisti alla Chubbile (5.9 ypc), Saquon Barkleyle of the Giantsile (5.1) ja Josh Jacobsile Raidersist (5.7).

Cook ei paista olevat pooltamme kaotanud ja tema instinktid on endiselt peenelt lihvitud, seega pole põhjust, miks ta ei võiks olla sama produktiivne kui liiga esikaitsjad. Cookil on 94 kandjat, peaaegu 50 vähem kui Barkley, nii et probleem võib olla O'Connellis. Kui Cookile antaks rohkem palli joosta, oleks sellest kasu ka tagamängija Kirk Cousinsile.

Cousini numbrid on samuti kesised, eriti kui võrrelda nii eelmiste aastatega kui ka 2022. aasta liiga parimate tagamängijatega.

Cousins ​​on visanud 1,502 jardi ja 15 tagamängijat on visanud rohkem jardi. Ta on jagatuna 10. kohalth TD-söödudes 9 ja 19-gath läbimise reiting 88.7.

See viimane number on kõige kurioossem, sest Cousinsi reitingud olid viimasel kolmel hooajal 107.4, 105.0 ja 103.1.

Laikaitsja Adam Thielen tunnistab, et Minnesota rünnak ei vastanud ootustele. "Meil on veel nii palju arenguruumi, nii et see on hea," ütles Thielen. "Oleme selle süsteemi õppimisel varakult. Ma tean, et me pole mänginud oma parimat jalgpalli. Arvan, et oskus leida viise võitmiseks ilma oma parimat jalgpalli mängimata on oluline.

Oluliselt keerulisema ajakava ees ei piisa ainult poolajaeelse soorituse lootmisest, löökmängust ja pallikaotustest edu saavutamisest. Viikingid vajavad, et nende suurimad nimed ja parimad mängijad oleksid selles järgmises ajakavasegmendis nende kõige produktiivsemad, vastasel juhul võib nende 5:1 algus kiiresti mälestuseks jääda.