Erik Ten Hag tõestab, et on Manchester Unitedi võitja

Kui Manchester Unitedi mängijad ilmusid pärast pühapäevast 2:0 võitu Newcastle'i üle peetud finaalis Wembley staadioni rõdule Carabao karikat noppima, tervitasid neid kõiki juubeldavad toetajad.

Kõige valjem rõõmuhõisk oli aga reserveeritud, kui nende kõrvale tõusis klubi mänedžer Erik ten Hag.

Unitedi fännid tunnistasid põhitõde, et see oli hollandlase võit, mis sai võimalikuks tänu tema viimase üheksa kuu jooksul tehtud olulistele muudatustele ning vastupidavusele ja iseloomule, mille ta on oma meeskonda sisendanud.

Unitedi triumf ei olnud eriti ahvatlev, kuid mängijad leidsid võimaluse võita ja kindlustada endale kuue aasta jooksul klubi esimene karikas. Ten Hag ise võttis selle suurepäraselt kokku, kui ütles: "See ei olnud parim jalgpall, kuid see oli tõhus."

Finaal ei ole koht, kus mängida oma parimat jalgpalli, see on ainult koht, kus võita, ja see tõestas, et Ten Hag Unitedil on nüüd nende mänedžeriks tõeline võitja.

Võib-olla on liiga vara suurteks deklaratsioonideks, kuid Ten Hag näib olevat mänedžer, keda United on otsinud alates sellest, kui Sir Alex Ferguson kümme aastat tagasi pensionile läks.

Eelmisel nädalal jagasid nad koos õhtusööki Cheshire'i restoranis ja pühapäeval embasid nad pärast Unitedi võitu Wembley sisikonnas, enne kui hiljem Carabao karika karikaga pildile poseerisid.

Ten Hagil on palju samu jooni, mis tema legendaarsel eelkäijal: rõhk distsipliinil, keskendumine iseloomule ja vastupidavusele, näiliselt kustutamatu võidujanu ning oskus mänge juhtida ja kontrollida.

Nii juhtus Wembleyl, kus Newcastle võib end solvatuna tunda, et nende veelgi pikem ootamine trofeele venis.

Ehkki Eddie Howe'i meeskond mängis end mängus kindlalt, omades 61% palli ja rohkem lööke kui Unitedil, oli ainus statistika, mis tegelikult oli oluline, see, et nende vastased lõid kaks korda värava, kui nad ei suutnud väravat registreerida.

Newcastle alustas tugevama poolena ja näis, et nad saavad kasu nädalasest pausist, mida nad enne finaali nautisid, samas kui Unitedil, kes oli vaid kolm päeva varem Barcelonaga mänginud, kulus mängule pääsemiseks rohkem aega.

Juba kaheksa minuti pärast sai Diogo Dalot Allan Saint-Maximini vea eest ja 32. minutil lõi prantslasest ääremängija karistusalas portugallase paremkaitsja, kelle löögi väikese nurga alt David De Gea seejärel tõrjus. .

Ent minut hiljem võttis United lõpuks kontrolli enda kätte, kui Casemiro lõi Luke Shawi hiilgavalt sooritatud karistuslöögist peaga värava ning kuus minutit hiljem kahekordistas Marcus Rashford eduseisu, kui tema löök sooritas Sven Botmani löögi, et Loris Kariusest mööda hiilida.

Tundus helde, peaaegu ebaõiglane, et United suutis poolajal kaheväravalise edumaaga oma riietusruumi naasta, kuid nad olid elavnenud, kui see oli oluline.

Sealt edasi oli asi Ten Hagi nutikas mängujuhtimises ja vahetustes, mida ta tegi Unitedi eduseisu kaitsmiseks.

Poolajal võttis Unitedi mänedžer Daloti seljast, otsustades, et olles juba saanud kollast kaarti, kujutas ta endast liiga suurt riski. Aaron Wan-Bissaka, kes kahjuks finaali ei alustanud, võttis koha sisse ja oli teisel poolajal vaieldamatult Unitedi parim mängija, kes ei lubanud endast midagi mööda.

Marcel Sabitzeri ja Scott McTominay sissejuhatus pingilt 69. minutil võis küll tunduda kaitsev, kuid andis Unitedile tegelikult suurema kaitse.

United oli nüüd rahul sellega, et istus ja lasi Newcastle'il enda juurde tulla, kuid nende vastased nägid vaeva De Gea proovilepanekuga ja nende parimad jõupingutused tulid alles 88.th minutil, kui vahetusmees Jacob Murphy löök napilt posti mööda lendas.

See oli Ten Hagi meeskond, kes paistis tõenäolisemalt taas skoori lööma ning tegelikult oleks pidanud eduseisu suurendama, kui teisel poolajal kaks korda lahku löödi, kuid Karius päästis Rashfordi ja Bruno Fernandese eest.

Võidu peal oli Ten Hagi tempel: Lisandro Martinezi ja Raphael Varane’i partnerlus, Casemiro lepingu sõlmimine, Marcus Rashfordi ja Wan-Bissaka suurejooneline taaselustamine ning Sabitzeri ja Wout Weghorsti muljetavaldavad jaanuarikuu laenulepingud.

Viimastel aastatel on olnud pettumust, et United värbas valed tegelased, kes ei teinud riietusruumi õhkkonna heaks midagi, kuid nende edu nüüd õigete tegelaste leidmisel oli näha meeskonna pidustustest.

Varane ja Casemiro on omavahel võitnud üheksa Meistrite liigat; Varane ja Martinez on mõlemad võitnud MM-i, kuid kõik tähistasid Carabao karika võitmist sama kire ja entusiastlikult.

Ten Hag on loonud oma näo järgi võitjate meeskonna. Pärast mängujärgset pressikonverentsi unustas hollandlane karika kaasa võtta. "Ma võin selle jätta, sest me saame teise," naljatas ta.

Juba Ten Hag hakkas rohkem võitmisele mõtlema ja tema poolele on sel hooajal pakkuda veel kolm teist karikat.