Inglismaa naised teevad ajalugu, kui Kelly lisaajal löödud värav pitseerib Euroopa au

Chloe Kelly lisaajal löönud värava alistas Inglismaa 2:1 Saksamaa ja võitis rahvast täis Wembley staadionil sensatsiooniliselt Euro 2022.

Rekordilise, 87,192 110-pealise publiku ees kindlustas Kelly 1966. minuti võitja Inglismaale riigi esimese suure rahvusvahelise edu pärast meeste koondise MM-i võitu XNUMX. aastal.

"See on mu elu uhkeim päev," ütles kapten Leah Williamson pärast trofee tõstmist. "Selle turniiri pärand on muutus ühiskonnas. Oleme kõik kokku toonud ja meil on inimesi mängudel. Tahame, et inimesed tuleksid WSL-i mängudele, kuid selle meeskonna pärand on võitjad ja see on teekonna algus.

Ella Toone lõi finaalis Lionessid ette pärast väravateta, kuid lõbusat esimest poolaega vahetult pärast tunni möödumist.

Suurepärane Keira Walshi sööt pani tema meeskonnakaaslase püsti, keerates palli ümber sakslaste kaitse ja Toone teele. Ta märkas väravavaht Merle Frohmsi oma joonelt ja läks pallile, lüües palli mööda sakslasest korki, et saata Wembley vaimustusse.

Kaheksakordne meister Saksamaa – kes kaotas oma parima väravaküti Alexandra Poppi vigastuse tõttu minuteid enne avalöögi – ei pidanud aga kauaks alla jääma, sest Lina Magull viigistas 79. minutil. Sydney Lohmann leidis alast Tabea Wassmuthi, kelle tsenderduse poolkaitsja koju keeras.

Lisaaja esimene periood kulges kiuslikult, kumbki pool ei tahtnud viga teha, kuid Inglismaa tegi 10 minutiga läbimurre. Saksamaa ei suutnud nurka lüüa, Kelly enda löök tõusis kuue jardi kasti sisse. Ta oli taas kohal, et Frohmsist mööda minna ja Inglismaale oma esimene suur trofee võita.

Algus oli Wembleyl rekordiliselt suure publiku ees, kuid Inglismaa alustas eredamalt. Nelja minuti jooksul saatis Fran Kirby tsenderduse, vastas Ellen White, kuid tema pealöögi tabas otse Frohmsi.

Poolaja parima võimaluse avanes Saksamaal 25. minutil. Georgia Stanway noogutas kogemata Saksamaa nurgal ning Lionesses rabeles palli eest ära lüüa, enne kui Mary Earps lahtisele pallile sööstis.

Inglismaa oleks võinud vahetult enne vaheaega juhtima minna. Beth Mead valis White'i keskelt välja, kuid ründaja kaldus seda tabades, saatis palli üle lati tõusma.

Saksamaa oleks pidanud viis minutit pärast vaheaega juhtima. Magull torkas palli napilt postist mööda, pärast seda, kui Toone vahetult pärast tunni möödumist Inglismaa ette tulistas.

Martina Voss-Tecklenburgi meeskond oleks pidanud varsti pärast seda viigistama. Magull sooritas taas löögi, et testida Inglismaad, kuid tema curlingu pingutus leidis ainult posti. Earps oli siis seal, et tagasilööki lüüa, kuid ta ei suutnud takistada Magulli viigistamast 11. minutil.

See oli klassikaline lisaaeg – kumbki pool ei tahtnud midagi ära anda. Piinav penaltiseeria sakslaste vastu näis olevat kaartidel.

Siis aga otsis Kelly – kõigest 24-aastane – koju võitjaks, et saata Wembley ülikiirele, kusjuures Inglismaa nägi mängu, et nende nimed ajalukku kirjutada.

Wiegman: See oli võitlusmäng, aga keda see huvitab?

Inglismaa naiskonna mänedžer Sarina Wiegman ütles BBC-le:

"Võitsime karika. See on lihtsalt uskumatu. Ma isegi ei mäleta, mida sa minult küsisid! Ma ei tea, mis toimub!

Mis teeb selle meeskonna nii vastupidavaks: "Kas teil on pool tundi aega? Kui soovite tõesti iga päevaga paremaks saada, peate seda tegema.

"Mängijad on tahtnud seda koos teha ja me leppisime paaris käitumises kokku ja see ei olnud ainult sõnad.

"Me elasime selle üle ja see on tulemus. Saksamaaga oli nii pingeline ja natuke võitluslik mäng, aga keda see huvitab? Oleme Euroopa meistrid.

"Ütlesin mängijatele, et vajame veel viis minutit, kuna olime Hispaania vastu juba kaks tõket murdnud ja pidime seda 15 minutiks uuesti tegema.

"Mul pole saladusi. Mul on lihtsalt vaja veidi aega, et aru saada, mis toimub. Trofee on päris raske – ma teaksin!

Mead võidab Kuldsaapa ja turniiri parima mängija

Kuigi Mead Wembley finaalis skoori ei löönud, lisas ta oma kabinetti kaks isiklikku tunnustust, võites Kuldsaapa ja Turniiri mängija.

Ääremängija oli finaali jõudes kuue väravaga võrdsel tasemel Alexandra Poppiga, kuid Saksamaa kapten sai soojendusel vigastada, nähes, et Mead võttis turniiri jooksul viis resultatiivset söötu. Poppil polnud omalt poolt ühtegi.

Alessia Russo saavutas samuti kolmanda koha nelja väravaga – sealhulgas see vapustav tagamäng Rootsi vastu, millest räägitakse veel aastaid.

Mead krooniti ka valitud UEFA komitee poolt turniiri mängijaks, mis tähistas hämmastavat pööret pärast seda, kui ta jäi vaid aasta tagasi Team GB olümpiakoondisest välja.

"Ma ei suuda seda uskuda, mõnikord tõmbab jalgpall sind alt, kuid tagasi põrgatamine on parim viis ja seda me oleme teinud," ütles ta.

«Ma olen sõnatu, ma ei suuda seda kõike endasse võtta, olen endiselt šokis. Ma ei suuda uskuda, et me selle võitsime, ma lihtsalt ei suuda, see on hull. Olen selle meeskonna üle nii uhke. Ma armastan seda meeskonda ja ma armastan seda riiki."

Sakslanna Lena Oberdorf viis koju ka turniiri noore mängija karika, olles 2022. aasta EM-il läbimurret teinud vaid 20-aastaselt.

Reaktsioon Lionesside võidule

Queen: „Minu ja minu pere kõige soojemad õnnitlused teile kõigile naiste jalgpalli Euroopa meistrivõistluste võidu puhul. See on märkimisväärne saavutus kogu meeskonnale, sealhulgas teie tugipersonalile. Meistrivõistlused ja teie esinemine neil on pälvinud õigusega kiidusõnu. Kuid teie edu ulatub palju kaugemale trofeest, mille olete nii ära teeninud. Olete kõik andnud eeskuju, mis on inspiratsiooniks nii tänastele tüdrukutele ja naistele kui ka tulevastele põlvedele. Loodan, et olete oma spordialale avaldatud mõju üle sama uhke kui tänaste tulemuste üle."

Voss-Tecklenburg: Inglismaa on teenitud tšempion

Saksamaa peatreener Martina Voss-Tecklenburg:

“Teeme vahet jalgpallil ja tunnetel. Alustame jalgpalli asjadest, esimene poolaeg oli pallivaldamine rohkem inglaste poolel. Nad avaldasid meile survet. Nad said paar karistuslööki, meil jäi vahel julgusest puudu.

"Me suutsime teha mõned rünnakud, mis oli hea. Mõtlen 0:0 seisule, kastis oli selge seis, mis oli selge käsipall. VAR vaatas, aga ei andnud. Miks kohtunik seda ei vaadanud? See tegi natuke haiget.

"Tahtsime mängida julgelt, et saada esimene värav ja mängida kõrge pressiga. Kui meil oli tegelikult palli rohkem, siis andsime värava sisse. Lisaajal oli 2:1 veidi õnnetu. Võib-olla oleks pidanud penalti selle otsustama.

"Inglismaa on teenitud tšempion. Nad võidavad nii kõvasti ja vaatavad, millist toetust nad on saanud. Kui lööte Saksamaa vastu kaks väravat, olete teenitud tšempion. Õnnitlused neile.

"Palju energiat ja uhkust oma meeskonna üle. See oli uskumatult vali. See aitab meid tulevikus. Andsime väljakul endast kõik, kõik ei toiminud, aga andsime higi, võitlust ja energiat. See on väga kurb, te ei leia õigeid sõnu, mida meeskonnale öelda. Ma lihtsalt pean seda töötlema. Tulime mängu võitma, kuid see ei õnnestunud. Võib-olla on mul homme teistsugune tunne.

"Teise koha saavutajad kõlavad päris hästi, kuid see teeb natuke haiget. Täna võiks võita vaid üks meeskond, selle seedimiseks võib-olla vajame veidi rohkem aega.