Duo lõi Ronaldo kaootilises debüüdis Saudi Araabias 3 väravat

Jalgpalliikoonid Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi pimestas neljapäeval Saudi Araabias publikut kahe legendi vahelises viimases kohtumises, kus Ronaldo lõi oma oodatud debüüdil Saudi Araabia jalgpallikoondise eest kaks korda värava pärast seda, kui Messi lõi kaootilises mängus esimese värava.

Peamised faktid

37-aastane Ronaldo oli tähtede meeskonna kapten, kus mängisid tema klubi Al Nassr ja Riyadhi kaasmeeskond Al Hilal, samas kui 35-aastane Messi asus sõprusmängus Prantsusmaa klubi Paris Saint-Germaini ridadesse rahvarohkes King Fahd Internationalis. Staadion.

Messi avas skoori kolmandal minutil, Ronaldo realiseeris penaltist 34. minutil ja uuesti vahetult enne poolajavilet.

Ronaldo vahetati mängust välja 61. minutil, Messi aga võeti minut hiljem välja.

PSG võitis edasi-tagasi kohtumise 5:4, hoolimata sellest, et kaitsja Juan Bernat sai 39. minutil punase kaardi.

Mida vaadata

Ronaldo peab oma esimese mängu Saudi Araabia liigas pühapäeval, kui Al Nassr läheb vastamisi Al Ettifaqiga.

Mida me ei tea

Pole selge, kas Messi ja Ronaldo veel kunagi omavahel mängivad. Al Nassr kohtub Euroopa vastastega tõenäoliselt vaid käputäies sõpruskohtumises kogu aasta jooksul, samas kui Messi on seotud tulevasele üleminekule Major League Soccer meeskonda Inter Miami, mis muudaks nende kahe mängu veelgi ebatõenäolisemaks.

Suur arv

210 miljonit dollarit. Just nii palju teeb Ronaldo 2 1/2-aastane leping Al Nassriga teatatud maksa talle.

Tangent

Messi oli esikohal Forbes 2022 nimekirja kõrgeima palgaga sportlastest 130 miljoni dollari suuruse aastakasumiga, Ronaldo aga 115 miljoni dollari suuruse tuluga edetabelis kolmandal kohal.

Peamine taust

Enamik jalgpallivaatlejaid peab Messit ja Ronaldot kõigi aegade parimateks, kes seda mängu mänginud, ning nende aastate jooksul toimunud kümnetest jõuproovidest on saanud spordilegend. Nendevaheline rivaalitsemine saavutas haripunkti 2010. aastate alguses, kui nad kaks olid oma karjääri tipptasemel ja mängisid Hispaania peamiste rivaalklubide eest – Ronaldo rivistus Madridi Reali ridadesse, Messi aga FC Barcelonasse. Nad kaks on muutnud oma saavutused väljakul rahaliseks eduks, kuid nende rivaalitsemine ulatub isegi äriettevõtmisteni: Ronaldol on Nike'iga eluaegne toetusleping ja Messil on Adidasega eluaegne leping.