Davies, Musiala ja Choupo-Moting kirjutavad pealkirju, kui Bayern võitis Augsburgi 5:2

DFB Pokal ehk Saksamaa karikas on eriline ja kolmapäeva õhtu ei erinenud sellest, et Augsburg võõrustas Müncheni Bayernit, mis kujunes fännide jaoks vaatemänguks. Bayern võidaks mängu 5:2 tänu Eric-Maxim Choupo-Motingi (27' ja 52'), Joshua Kimmichi (53'), Jamal Musiala (74'), Alphonso Daviese (91') väravatele Mads Pederseniga ( 9') ja Dayot Upamecano (OG 65') skoorisid Augsburgi kasuks.

Augsburgi WWK Arenal jäid silma mõned asjad. Müncheni Bayernil on endiselt raskusi kaitsmisega, kuid erinevalt hooaja varasemast suudab ta nüüd taas oma vastaseid edestada.

Suur osa sellest tuleneb asjaolust, et Musiala on tagasi 100% vormis ja arendab nüüd kanadalase Daviesega kummalisi suhteid nii väljakul kui ka väljaspool seda. Davies rääkis selle nädala alguses tõsiasjast, et Musiala, mitte Barcelona Gavi, oleks pidanud võitma France Footballi Kopa auhinna, mis antakse planeedi parimale noormängijale.

"Nad võisid keelata teile teie Kopa Trophy, kuid nad ei keela teile teie tulevast Ballon d'Ori," säutsus Davies Twitteris. "Phonzy on mulle nagu suur vend," ütles Musiala seejärel pilt reporter Tobi Altschäffl pärast mängu. "Tema sõnad üllatasid mind, kuid tegid ka rõõmu. Iga mängija eesmärk on võita ühel päeval Ballon d'Or.

Need kaks kokku tegid seisuks 2:4 ajal, mil Augsburg ähvardas mängu tagasi tulla. Davies võitis palli nurgalipu juures, triblas seejärel keskele, kus märkas Musialat, ja seejärel lõi nooruk kasti seest fantastilise värava. See oli sidurivärav just õigel ajal ja lõpetas taaselulise Augsburgi poole.

Sellegipoolest polnud peatreener Julian Nagelsmann mängu üle päris rahul. "Ma ütleksin, et see oli klassikaline karikamäng, kus oli palju edasi-tagasi," ütles Nagelsmann. “Me ei alustanud mängu hästi; esimesed kümme minutit ei olnud head. Olime väga lohakad ja võitsime liiga vähe duelle. Siis oli meil piisavalt võimalusi mäng varakult enne pausi maha lüüa.

Positiivne Nagelsmanni jaoks on aga see, et Bayern suutis kaotusseisust tagasi tulla, millega tema meeskond on selle hooaja alguses mõnikord hädas olnud. Bayerni peatreener on tegelikult juba hooaja alguses juhtinud tähelepanu sellele, et mängu esimesed 20 minutit on tema meeskonna jaoks võtmetähtsusega, et vastane ei saaks end oma eesmärgisse kinnistada.

Kindlasti oli see võimalus Augsburgil ja Bayernil kulus lahenduse leidmiseks kuni 27. minutini. Kuid erinevalt eelmistest mängudest, kus neil oli siis raskusi uute väravate leidmisega, jäi Rekordmeister seekord järeleandmatuks ja lõi Augsburgist viis väravat mööda.

"Kahjuks jätsime paljud võimalused kasutamata," sõnas Nagelsmann. «Siis tegime hea poolaja analüüsi ja tegelesime asjadega. 20 minutit pärast pausi oli väga-väga hea. See oli väga hea reaktsioon, väga hea pressinguga.

Selle perioodi võtmed olid teisel poolajal kindlasti Davies ja Musiala. Kuid need ei olnud ainus põhjus, miks Bayern selle ümber pööras. Näib, et Choupo-Motingis on Nagelsmann lõpuks leidnud õige mehe, kes täidab Robert Lewandowski jäetud tühimiku.

Kamerunlane on nüüd viimase nelja mänguga Bayerni eest visanud neli väravat ja kaks resultatiivset söötu. Kahes mängus, Bundesligas Freiburgi (5-0) ja nüüd Augsburgi vastu, alustas Choupo-Moting ning tema esitused on andnud talle argumendi edasise mänguaja saamiseks.

Näib, et Nagelsmann ei ole sellega nõus. “Üldiselt pole keegi garanteeritud startija; tahame konkurentsis püsida,” ütles Nagelsmann. "Aga ta tegi täna endale juhtumi. Teine värav oli klassikaline ei. 9 väravat; ta oli täpselt õiges kohas."

Kui Musiala ja Daviese partnerlus kõrvale jätta, on Choupo-Motingi taaselustamine viimastest mängudest veel üks väljavõte. Kas see ka püsima jääb, selgub, aga saame teada juba sel nädalavahetusel, kui Bayern läheb Bundesligas vastamisi Hoffenheimiga.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth