Costa Rica uputab Uus-Meremaa MM-ile

Nemad valdasid enamus palli ja võimalusi. Pärast talismanist ründaja Chris Woodi instinktiivset lähilöögist tabas pall isegi võrku, kuid kohtunik Abdulla Hassan Mohamed tõmbas Matthew Garbetti rikkumise tõttu värava maha.

Uus-Meremaa kõik valged olid enesekindlad ja teravad, kuid eliidi tasemel jalgpall on sageli pingeline ja andestamatu. Meeskonnad võidavad ja kaotavad kohtumisi silmapilguga. Juba kolme minuti pärast ajas Arsenali mänginud veteranründaja Joel Campbell oma löögi täiuslikkuseni, et saada ühendust teismelise Jewison Benette'i madala tsenderdusega ja tõrjuda palli 1:0.

See oli Costa Rica esimene ja viimane rünnak esimesel poolajal. Ticodel oli unistuste algus. Viimase MM-pileti hankimisest jäid nad 87 minuti kaugusele. Uus-Meremaa jäi rahulikuks, kasutades ära Costa Rica kaitse kõhklusi, et tekitada 36 minuti pärast ohte ja võimaluste sara. Kui väravasuu oli tema meelevallas, oleks Alex Grieve pidanud paremini hakkama saama. XNUMX. minutil määras Uus-Meremaa Woodile tõuke eest penalti, kuid kohtunikul seda ei olnud.

Poolajal tegi Costa Rica muudatused, tuues kaasa Kendall Wastoni (34) ja Bryan Ruizi (36) ning Carlos Martinezi. Ticos on vananev meeskond, kuid nad lõpetasid Concacafi kvalifikatsiooniturniiri üheksateistkümne punktiga viimasest seitsmest matšist, viies Panama neljandale kohale. Veteranid näitasid pärast pausi kogemust ja mängujuhtimist. Vastupidav Ruiz andis tõuke edasi. Uus-Meremaa asus Costa Ricale viigiväravat otsima.

See nivelleerija ei jõudnud kunagi kohale. Selle asemel saadeti Kosta Barbarouses kehva hüppe eest minema, võttes Calvo pahkluu välja. Uus-Meremaa sai seekord kurta vähe, kuid 22. minutil jahtis All Whites mängu, värav ja meestekaotus. All Whitesile, noorele ja tihedale seltskonnale, kes treener Danny Hay käe all edusamme tegi, oli raske. Nad jätkasid võitlust, muutes arvulise miinuse ebaoluliseks, kuid pärast ühe seni parima matši mängimist jäid nad tühjade kätega.

"Esitus oli fenomenaalne," ütles Hay kiirintervjuus, tunnistades, et tema meeskonnal puudus viimistlus. "See oli ilmselgelt nii pettumust valmistav lüüa värav, kuid pärast seda oli mängijate vastus uskumatu. Valitsesime matši täielikult. Olime sensatsioonilised. Isegi kümne mehega domineerime nüüd MM-ile sõitvat meeskonda. Meie löödud värava viis teeb pikaks ajaks haiget.

Kui staadionil kõlasid laulud "Ticos", sai Costa Ricast 32. ja viimane maailmameistrivõistluste finalist. Ticos täiendab MM-sarja, jõudes Hispaania, Saksamaa ja Jaapani kõrvale E-alagruppi. Avamängus 23. novembril kohtuvad Costa Ricalased Hispaaniaga, kaks päeva pärast Senegali ja Hollandi MM-i avamängu.