Coco Gauff ja Sloane Stephens lähevad üle Ameerika Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali

Coco Gauff ja Sloane Stephens suunduvad Prantsusmaa lahtistel üle-Ameerika veerandfinaali.

Mõlemad ameeriklased võitsid pühapäeval oma neljanda vooru mängud järjestikku, pannes oma kohtumise paika teisipäeval.

Nad mängisid eelmisel suvel US Openi teises ringis, Stephens võitis kergelt, 6:4, 6:2.

"Ma arvan, et viimati, kui temaga mängisin, olin matši minnes väga närvis. Mitte sellepärast, et see oli Sloane. Lihtsalt sellepärast, et me olime Ashes ja see oli üle-ameerikalik kohtumine. Arvan, et paljud inimesed ootasid minult selles matšis palju," Gauff ütles.

"Lähen sisse... [ma] lihtsalt lähenen sellele nagu igale teisele matšile. Pean tagasi minema ja seda matši vaatama ning vaatama, mida sellest õppida.

18-aastane Gauff pääseb oma teise järjestikuse Roland Garrosi veerandfinaali tänu 6:4, 6:0 võidule nr 31. Elise Mertensi üle.

18. asetusega Gauff jäi esimeses setis Mertensi vastu kahel korral murdega alla, kuid võitis matši viimased kaheksa geimi. Ta kulutas Mertensit maailmatasemel kaitsega 82 minuti jooksul; Gauff võitis matši enam kui viiest viskest 51 punktist 75.

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste eel suure osa saviväljakuhooajast vigastusega vahele jätnud Mertens tabas 25 sundimatut viga ja vaid 15 võitjat. Gauff, vastupidi, tabas 19 võitjat 17 sundimatu viga. Samuti murdis ta Mertensi kuus korda ja võitis 17st punktist 20 ning läks võrku.

"Tunnen, et muutun iga matšiga paremaks," sõnas Gauff. "Ma arvan, et kuigi mul oli raskeid hetki, suutsin täna sellest välja tulla. Ma tõesti tunnen, et ma arenen iga matšiga edasi."

"Tunnen end väljakul kindlasti kindlalt. Ma tunnen, et [savi] sobib minu mänguga väga. … Eelmistel turniiridel sel savihooajal võitsin küll häid võite, kuid need polnud tegelikult silmapaistvad tulemused. Ma tunnen, et see andis mulle palju õppida, ja arvan, et võtan need rasked matšid, mis sel hooajal kaotasin, ja õpin neist tõesti ning näitan, et mul läheb paremini.

2017. aasta US Openi meister Stephens saavutas 23. numbri Jill Teichmanni 6:2, 6:0, võites matši lõpetamiseks 12 mängu järjest. Ta mängib seemneteta mängijana, sest on maailma edetabelis 64. kohal.

Gauff ja Stephens pääses neljandasse vooru viie ameeriklanna hulgas.

Amanda Anisimova, kes alistas esimeses ringis neljakordse suurmeistri Naomi Osaka, alistus kolmes setis US Openi teiseks tulnud Leylah Fernandezile 6:3, 4:6, 6:3.

19-aastane Fernandez kohtub järgmisena Martina Trevisani mängus teise vasakukäega, kes 7 tunni ja 6 minutiga 10:7(5), 1:59 sikutas mööda Aliaksandra Sasnovitšist, et pikendada oma võiduseeria üheksale mängule.

Esmaspäeval mängivad veel kaks ameeriklannat.

Nr 22 Madison Keys kohtub nr 29 Venemaa Veronika Kudermetova, samas kui nr 11 Jessica Pegula kohtub rumeenlanna Irina-Camelia Beguga. Edasipääsu korral võib ta veerandfinaalis vastamisi olla maailma esireketiga Iga Świątekiga – 1 järjestikuse matši võitja.