Coco Gauff pääseb potentsiaalsesse Prantsusmaa lahtiste maailmameistrivõistluste veerandfinaali

Coco Gauff on Ameerika tennise suurim staar, nii et võib-olla on kohane, et ta on viimane ameeriklasest mees või naine, kes seisab Prantsusmaa lahtistel.

19-aastane Gauff pääses oma teise järjestikuse veerandfinaali, alistades esmaspäeval slovakklanna Anna Karolina Schmiedlova 7:5, 6:2.

Nr. 6 seeme puhus esimeses setis seisul 5:2 ja kaotas kolm järjestikust geimi, kuid kogunes seti võitmiseks ja võttis seejärel otsejoones teise, võttes matši serviga.

Järgmisena võiks Gauff kohtuda korduskohtumisega maailma esireketiga Iga Swiatek, kes lõi Gauffi eelmise aasta finaalis 1:6, 1:6 teise Roland Garrose ja teise suurmeistritiitli nimel. Swiatek võitis eelmisel sügisel US Openi oma kolmanda suurturniiri.

Swiatek pidi hiljem esmaspäeval neljandas ringis vastamisi minema ukrainlanna Lesia Tsurenkoga.

Gauff on nüüd võitnud viimased 37 matši 50 parema hulgast välja jäävate mängijate vastu – viimane kaotus tuli 2022. aasta Austraalia lahtistel Wang Qiangi vastu.

Esimeses setis põrutas Gauff lõpuhetkedel Schmiedlova servil seisult 5:5, 30:30 ning võitis viimased kuus punkti.

Ta võitis ka matši viimased viis geimi, parandades oma vastasseisu rekordit Schmiedlova vastu 2:0-le.

Gauff jääb paarismängus ellu koos oma elukaaslase Jessica Pegulaga, üksikmängu kõrgeima asetusega ameeriklannaga, kes on üksikmängu loosimisest välja jäänud.

"Ma arvan, et homme on mul paarismängud," ütles Gauff. "Ma ei vaja ühtegi vaba päeva, seega lähen homme paarismängu mängima. Olen palju kaardimänge mänginud ja sarvesaiu söönud.

"Ülepäeval sõin hommikusööki ja sõin šokolaadikooki ning mu agent küsis:" Miks sa sööd hommikusöögiks šokolaadikooki? Ja oli nagu: "Me oleme Pariisis, keda see huvitab?"