Chris Paul näitab 17. aastal, miks ta on hilise mängu palgamõrvar

Peaaegu 1,300 mängitud karjäärimänguga saavutab Chris Pauli neljanda kvartali mootor endiselt tipptulemuse. Peaaegu 45,000 XNUMX põrandal veedetud minutit muudab ta endiselt iga kaitsekatte kasutuks, kui see tõesti oluline on.

Vaatamata kiiruse ja külgsuunaliste liikumiste järkjärgulisele langusele alates tema Lob Cityst viis aastat tagasi lahkumisest, töötab Pauli sisemine protsessor paremini kui kunagi varem. Tema võime põrandat skaneerida, kõiki saadaolevaid akeneid täpselt kindlaks määrata ning hilistel mänguhetkedel eliitmängujuhi ja dünaamilise skooritegija vahel lülituda peab olema iga vastase jaoks demoraliseeriv.

Haruldane, kui mängija välja näeb see produktiivne, koos see palju miile tema jalgadel ja jalatsitega kõigest 6 jala kõrgusel seismine on midagi, mida peame arvestama, kui otsustame tema koha NBA panteonis. Kellelgi pole see nende karjääri etapp peaks olema neljanda veerandi saabudes vältimatu. Seda lihtsalt ei juhtu.

Järgmisel nädalal saab Paul 37-aastaseks. Ja kuna tema kaasnäitleja Devin Booker jääb reieliigese venitusega kõrvale, võib Paul oma kangelaslikkuse tõttu viia NBA üldarvestuses esikoha play-offide teise ringi.

Kolmandas mängus Phoenix Sunsi esimese ringi kohtumises New Orleans Pelicansi vastu leidis Paul end tuttaval territooriumil. Olles oma karjääri esimese peatüki jooksul New Orleansis kokku mänginud 3 mängu, teadis ta, et on aeg suunata oma 448. aasta sisemine mina – andes fännidele meelde, mida nad igal õhtul pealt nägid.

Kuid see polnud tema jaoks prioriteet enne, kui sellest sai võiduaeg. Kogu 3. mängu vältel ei keskendunud ta peategelasele. Paul kasutas lihtsalt seda, mida kaitses otsustas alistuda, milleks olid peamiselt tsentrite Deandre Aytoni ja JaVale McGee lühikese viskevõimalused, posti mittevastavused, kui Pelicans vahetas pick-and-rolli, ja kolmepunktiviskeid, kui Ayton viigistas. kaitses.

Kolmanda mängu esimesel kolmel veerandajal ei olnud Pauli individuaalne skoori oluline tegur. Viimasele 3 minutile pääses ta kaheksal katsel vaid üheksa punktiga.

Siis, kui neljandaks jäi 7:40, sai temast kohe teine ​​mängija. Pauli võime mängu igal hetkel isiksust vahetada erineb kõigest, mida NBA-s näeme.

Neljandal veerandajal viskas ta 19/7 viskega 10 punkti, kusjuures kuus tsenderdust tabas ta veajoone. Pärast kolme esimese veerandajaga 12 resultatiivset söötu andmist andis ta neljandal vaid kaks.

Tema sidurilöök ja kirurgiline teostamine kuulekraanil viisid Sunsi 3. mängu ülitähtsa võiduni. Ilma et ta oleks leidnud oma rüppe skooritegijana, eriti maanteel näljase ja andeka ründava meeskonna vastu, oleks Phoenix võib-olla kaotanud seeria haarde. Ilma Bookeri agressiivsuse ja kolmeastmelise skoorita, mis neid päästis, pidi Brandon Ingrami ja CJ McCollumi iga monumentaalse ämbri jaoks leidma vastuse.

"Ta tegi oma tööd esimesel (kolmel) veerandajal, et kõik tõeliselt käima tõmmata," ütles Ayton pärast mängu Paulile mõeldes. "Kohus hakkas end avama. Siis hakkasin põrandal kuulma erinevat terminoloogiat. Ma ütlen Chrisile, et nad on tagasi normaalse leviala juurde, ma vajan, et sa palli maha lööksid. Ma lähen puhastama (ekraani) ja ma pean lihtsalt maha tulema ja oma asju ajama. Ja ta tegi seda. Tundus normaalne.”

Ayton selgitas, et kui sarnane olukord juhtus eelmisel aastal, siis ta ei tea, kas ta oskaks Paulile öelda, millal ta üle võtta. Aytoni jaoks tõusid tema teadmised kaitseskeemidest ja üldine mängutunnetus sel hooajal teisele tasemele, mis muudab ta strateegia seisukohast mugavamaks.

Sunsi peatreener Monty Williams, kellel oli 2011. aasta hooajal võimalus Pauli juhendada New Orleansis, teab hästi, kuidas veteranide kaitsja mängu kulgu ei ohusta.

"Ta on lihtsalt üks neist mängijatest, kes mängib õigesti," sõnas Williams. „Ta mõistab, „millal” ja „kuidas” endale ja teistele luua. Juhiomadused, mida te ajalõpudel ei näe, on ilmselt sama muljetavaldavad kui see, mida ta teeb põrandal.

Kas Paulile tehti ülesandeks otsida oma solvumist? Või tuleb see talle lihtsalt iseenesest?

"Ma soovin, et saaksin teile öelda, et mingi orkestreerimine toimub, aga see on lihtsalt Chris," selgitas Williams. "Tema võime näha põrandat … ilmselgelt suudab ta palli lüüa, kuid ta teeb ikkagi õigeid mänge (kui on lõksus)."

Kui Pelicans pöördus neljanda veerandi keskel tagasi traditsioonilise languse katvuse juurde, võis öelda, et see oli muusika Sunsi kõrvadele.

Pärast seda, kui Paul üritab rünnata keset põrandat, on ta sunnitud lähtestama. Siis, kui Larry Nance valvab Aytonit, nõuab ta lihtsalt külgpikendust, teades, et see paneb Pelicansi kompromiteerivasse olukorda. Paul oli kogu sarja vältel Nance'i küpsetanud ja McCollum oleks kindlasti sammu võrra maas, kui teda tõhusalt näidatakse. Kui Nance langeb tagasi, et sisaldada Aytoni rulli, on baasjoonel väike aken:

Varsti pärast seda pallivaldamist üritavad Suns oma "Snap"-aktsiooni läbi viia, Cam Johnson tuleb Aytoni kaitsja tagaekraanile ja hüppab seejärel kolmeseks. Pelicans vahetab aga kõik ümber.

Lõppkokkuvõttes viib see selleni, et Ingram valvab Pauli 28 jala kaugusel korvist, nii et Punktijumal kutsub Aytoni teise palliekraani, mille löögikell on seitse. Ta alustab oma klassikalist skoorimise käiku: tulge vasakult küljelt ekraanilt maha, ussige kohe põranda keskele ja tõmmake naela juurest üles, kui märkab, et keskpunkt on liiga madalale langenud:

Juba järgmisel reisil alla põrandale üritavad Suns New Orleansi topeltkõrge palliekraaniga petta, kuna Crowder ja Ayton seadsid end sisse Herb Jonesi vastaskülgedel. Kui Ingram ja Valanciunas varjuvad temast vasakul, kasutab Paul paremal asuvat vaba ruumi ja jõuab otse küünarnuki poole.

Kuigi Jones teeb mängu naasmisel suurepärast tööd, on see probleem Pauli vastu mängitud mängu hilises mängus – tal on ikka veel pall õhku tõusmas:

Järgmine valdus? Miks mitte minna tagasi sama seadistuse juurde? Kui see pole katki, ärge seda parandage.

Seekord (näidatud allpool) lülitab New Orleans alguses põranda parema külje välja. Jones võitleb läbi esialgsete ekraanide ja jääb Pauli külge. Sel juhul on see lihtne helistada. Phoenix läheb tagasi Paul-Aytoni pick-and-rolli ja Paul on taas kord temast paremal pool.

Pane tähele, kuidas Valanciunas teeb jõupingutusi, et Pauli puudutada, kui too läbi sõiduraja libiseb, andes Jonesile piisavalt aega taastumiseks. Ja just seetõttu on Paul absurdne keskklassi looja. Hoolimata sellest, et Jonesi tiibade siruulatus on 7 jalga ja põrge on palju suurem kui ühelgi kaitsjal, millega Paul on harjunud, pole see oluline:

Mis juhtub, kui Pelicans vahetab Valanciunase Nance'i vastu? Päikesed teavad, et see on tagasi lülitusskeemi juurde. Hea meelega otsustab Paul Nance'i jahtida ja sundida perimeetri lülitit. Kui New Orleans on nõus selle Paulile nii lihtsalt kinkima, peavad nad teadma oma saatust.

Kuigi Paul käsitseb seda alguses valesti, tasakaalustab ta end uuesti ja loob oma jalgevahelise ristmikuga ruumi. Võib öelda, et see on korralik võistlus, kuid tegelikult see pole nii. Paul ei näe isegi Nance'i kätt:

Ainuüksi kolmandas mängus oli Nance'i ja Pelicansi jaoks jõhker iga kord, kui Paul teda mängu lähedal tajus:

See kehtib kogu senisele sarjale. Kui Nance annab talle jõutõmbe jaoks ruumi, on see raha. Kui ta mängib oma särgi sisse ja võtab selle ära, on see löök veljele:

See paneb Willie Greeni Pelicansi peatreenerina äärmiselt raskesse positsiooni, peamiselt seetõttu, et nad on vajanud Nance'i kui ründeklaasi erinevusi.

Pauli neljanda veerandi esitust ei saa isegi uskumatuks pidada. Praegusel hetkel, arvestades kõike, mis Phoenixis pärast tema saabumist on juhtunud, on see lihtsalt norm. Kolmandas mängus tabas ta kahepunktivisetest 3/9, sealhulgas 12/7 ainuüksi neljandal veerandajal.

Rangelt pikkadel kahekesi (15 jalga pikendatud) Paul on nüüd selle hooaja neljandas veerandis 55/97. See on 59.1%, mis on NBA kõrgeim hind – ülekaalukalt – minimaalselt 70 katsega.

Playoffi esinejana on Paul vaieldamatult viimase 25+ aasta parim keskmaa laskur. Ta on oma play-off-karjääri jooksul löönud pikalt kahelt 48.9% ja floateri vahemikus täpselt 50.0%.

Võrrelge seda Kevin Duranti playoffi laskmisnumbritega samast piirkonnast – 12 tolli pikem! – ja veelgi muljetavaldavam on, et CP3 suudab lõpetada nii naeruväärse kiirusega:

Reedesel vestlusel tema 28 punkti ja 14 korvisöötu üle kaotati ebareaalne pallikindlus ja see, kui palju ta iga pallivaldamist hindab. Paulil oli 40 mänguminuti jooksul null pallikaotust, andes talle oma seitsmes karjääri play-off'i mäng 10 plusssöötu ja ilma annetusteta. See on kõige rohkem NBA ajaloos, tema selja taga on Magic Johnson (4) ja Larry Bird (3).

Peaaegu kaks aastakümmet selles äris tegutsenud Pauli läbisõidumõõdik ütleb, et ta peaks neil hetkedel olema rollimängija. Või mõeldes tagasi Jason Kiddi sõidule 2011. aasta Mavericksiga, vähekasutatud starteriga, mis ei pidanud siduril suurt vastutust kandma. Teoreetiliselt ei tohiks selles vanuses kaitsjatel olla nii palju käike, nagu Paulil eredate tulede ajal näib.

Tema teeb eriliseks see, kui kannatlik ja tark ta on, et säästa oma supervõimeid selleks ajaks, kui need on hädavajalikud. Ta võib sind kolmveerandiks lollitada ja su südame hetkega läbi lõigata.

Isegi kui seda tüüpi lavastus on 37-aastase kaitsja jaoks võrratu, ei lepi Paul vähemaga. Alles siis, kui ta on lõpuks tippu jõudnud. Tema juhendamisel ja mõne väga vajaliku õnne korral Bookeri võõrutusraviga võivad Suns ta sinna viia.