Chelsea teenis naiste Meistrite liiga alagrupiturniiril kõige rohkem auhinnaraha

Inglismaa tšempion Chelsea Women teenib suurima summa auhinnaraha pärast UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniirist väljumist kuueteistkümnest osalenud meeskonnast parima rekordiga.

Pärast eelmise aasta selles etapis üllatuslikult väljalangemist saavutas Lääne-Londoni meeskond nelja meeskonnaga grupi esikoha eelmise hooaja poolfinalisti Paris Saint-Germaini ja veerandfinalisti Madridi Reali ees rekordiga viis. võit ja viik kuuest mängust.

Kui Euroopa juhtorgan UEFA teatas eelmisel aastal esimest korda grupietapi kehtestamisest nende esinduslikul naisteklubide võistlusel, tagasid nad, et kõik kuueteistkümnest kvalifitseeruvast meeskonnast teenivad vähemalt 400,000 424,700 eurot (XNUMX XNUMX dollarit) auhinnaraha. uue tsentraliseeritud televisioonilepinguga Grupp DAZN ja konkursile omaste uute sponsorite komplekt.

Lisaks jagab uus tehing igale meeskonnale tulemuste põhjal auhinnaraha, Chelsea teenib lõpuks iga grupietapi võidu eest täiendavalt 50,000 53,090 eurot (17,000 18,049 dollarit) ja Madridi loosimise eest 270,000 286,658 eurot (XNUMX XNUMX dollarit), mis teeb täiendavalt XNUMX XNUMX eurot. (XNUMX XNUMX dollarit).

Ühena neljast grupivõitjast saab Chelsea koos Arsenali, Barcelona ja Wolfsburgiga 20,000 21,235 € (160,000 169,884 dollarit) boonusmakse ning iga kaheksasse kaheksasse jõudnud meeskond on garanteeritud 847,000 900,000 € (XNUMX XNUMX dollarit) isegi väljalangemise korral. selles etapis märtsis. Kokku on Chelsea seni teeninud auhinnaraha XNUMX XNUMX eurot ehk veidi alla XNUMX XNUMX dollari.

Eelmisel hooajal teenisid Hispaania meister Barcelona ja Prantsusmaa tšempion Paris Saint-Germain grupifaasis maksimaalselt saadaoleva auhinnaraha summas 880,000 934,295 eurot (830,000 881,119 dollarit), võites kõik kuus kohtumist, mida ükski meeskond selles kampaanias ei suutnud. Barcelona ja Müncheni Bayern pääsesid samast grupist kumbki viie võiduga, mis tagab neile vastavalt 810,000 859,887-eurose (XNUMX XNUMX dollari) ja XNUMX XNUMX euro suuruse auhinnaraha (XNUMX XNUMX dollarit).

Teine Barclaysi naiste superliiga meeskond Arsenal kvalifitseerus samuti veerandfinaali alagrupi võitjana nelja võidu, ühe viigi ja ühe tagajärjetu kaotusega ning teenis neile 797,000 846,065 eurot (XNUMX XNUMX dollarit).

Chelsea astus eileõhtusesse kohtumisse kodus Paris Saint-Germainiga, olles juba kindlustanud edasipääsu veerandfinaali. Nende 3:0 võit tõi neile grupivõitjatena täiendavalt €70,000 74,309 (XNUMX XNUMX dollarit) auhinnaraha ja, mis võib-olla veelgi olulisem, tagas neile kodueelise nende veerandfinaalmängu otsustavas teises mängus märtsis.

Chelsea kolis eileõhtuse mängu klubi Stamford Bridge'i peastaadionile, meelitades kohale 10,129 46,967-pealist publikut, mis on Inglismaa klubi jaoks võistluse suuruselt teine ​​kodupublik. Barcelona pidas kaks oma kohtumist ka oma Camp Nou staadionil, kogudes alagrupifaasis kõige rohkem publikut, vastavalt 28,270 1 ja XNUMX XNUMX inimest. Mõlema klubi teenitud täiendavad väravalaekumised tõstavad meeskonna selle hooaja võistluse tulud tõenäoliselt üle miljoni dollari piiri.

Kuigi UEFA naiste Meistrite liigas võistlevate naiskondade garanteeritud tulu on teretulnud võistlusel, kus 2002. aastal ei antud esimestele võitjatele rahalisi vahendeid, on muret, et rikkus võib üha enam koonduda teatud riikidesse. Kaheksa veerandfinalisti on teist hooaega järjest pärit eranditult samast viiest maakonnast – Inglismaalt, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast ja Hispaaniast – kordus, mis on turniiri 21 eelneva aasta jooksul pretsedenditu.

Kuigi UEFA loodab neid lahknevusi leevendada, hoides tagasi peaaegu veerandi võistluse tuludest, et jaotada tippklubidele, kes ei osale osavõtul, nn solidaarsusmakseid, kuid need summad on kaalutud ka edukamate liigade poole. Igale rahvusliidule jagatav summa põhineb nende klubide võistlustulemusel ja see tuleb jagada võrdselt nende kodumaise kõrgliiga klubide vahel, kes võistlusel ei osale.

20. jaanuaril toimuval veerandfinaali loosimisel lähevad kõik neli alagrupi võitjat Arsenal, Barcelona, ​​Chelsea ja Wolfsburg paariks ühe grupi teise kohaga, Müncheni Bayerni, Lyoni, Paris Saint-Germaini ja Lyoniga. ainult klubiks olemise tingimust ei saa loosida selle meeskonna vastu, kellega nad juba grupifaasis mängisid.

Võistluse võitjad võivad potentsiaalselt teenida auhinnaraha kogusummas 1.4 miljonit eurot (1.486 miljonit dollarit) 24 miljoni eurose (25.5 miljoni dollari) suuruse auhinnafondiga.