Carlos Alcaraz ja Novak Djokovic valmistuvad eepiliseks French Openi kokkupõrkeks

Unistuste poolfinaal Prantsusmaa lahtistel on paika pandud.

Maailma esireket Carlos Alcaraz ja 1. Novak Djokovic kohtuvad reedel ajaloolises vastasseisus pärast seda, kui mõlemad mängijad võitsid teisipäeval oma veerandfinaalid.

"See on kokkupõrge, mida oleme tennisefännidena tahtnud," ütles kahekordne French Openi meister Jim Courier Tennis Channelis.

"Nad pole saanud viimastel aegadel vigastuste ja vaktsineerimise tõttu mängida paljudel samadel turniiridel, kuid nad on kohal ja oleme reede pärastlõunaks lukus. See saab olema midagi väga erilist."

Djokovic ja Alcaraz on kohtunud vaid korra, hispaanlane alistas serblase 2022. aastal Madridi poolfinaalis teel tiitli poole. Ta võitis veerandfinaalis Rafael Nadali, saades esimeseks meheks, kes tappis kaks hiiglast samal saviväljakul.

Teisipäeval tuli esikohale 36-aastane Djokovic, kes kaotas esimese seti 11. venelasele Karen Khachanovile, enne kui tormas tagasi 4:6, 7:6(0), 6:2, 6:4 võidule.

20-aastane Alcaraz pani seejärel igaveseks väljapaneku, viies 5. aasta Djokovici teise koha nr 2021 Stefanos Tsitsipase puukuuri hävingu tulemusel 6:2, 6:1, 7:6(5). öine matš. Alcaraz võitis seitse geimi järjest, ühendades teise ja kolmanda seti. Tsitsipas päästis kolm matšpalli kolmandas setis enne rallit, et sundida tiebreaki, kus ta võitles välja veel kaks matšpalli, enne kui Alcaraz selle serviga võitis.

See on kolmas aasta järjest, kui signatuurimatš finaalis ei toimu. 2021. aastal kohtusid Nadal ja Djokovic poolfinaalis, kusjuures Djokovic oli ülekaalus. 2022. aastal läksid Nadal ja Djokovic vastamisi veerandajal ning Nadal tõusis teel oma 14. Prantsusmaa lahtiste tiitlini.

Seekord võib Djokovic asendada Alcarazi ATP edetabelis 1. kohal, tõstes Pariisis rekordilise 23. suurmeistritiitli. Alcaraz taotleb pärast eelmise aasta septembris US Openi võitu teist suurt tiitlit.

Alcaraz on kihlveo favoriit, kes võidab tiitli -160 FanDueli kohta, Djokovic on järgmisena +200.

Turniiri võitja viib koju umbes 2.5 miljonit dollarit, poolfinalistid aga 683,698 1,248,019 dollarit. Teise koha omanik teenib XNUMX XNUMX XNUMX dollarit.

Hatšanovi vastu ei teeninud Djokovic kahes avasetis murdepalli, kuid tõstis oma mängu alates teisest seti mängust Court Philippe-Chatrier'l, saavutades võidu 3 tunni ja 38 minutiga.

"Ma arvan, et ta oli enamiku [kahest esimesest] setist parem mängija," ütles Djokovic oma väljakul antud intervjuus. "Mul oli raskusi oma rütmi leidmisega. Tegin palju sundimatuid vigu ja tulin matši üsna aeglaselt, üsna loiult. Aga ma mängisin täiusliku [second-set] tie-breaki ja sellest hetkest alates mängisin paar taset kõrgemal kui alguses.

"Neljanda seti lõpupoole oli väike hirm, kuid mul õnnestus võita kaheksa punkti järjest, et see lõpetada. See on suur võitlus. See on midagi, mida ootate suure slämmi veerandfinaalis. Teile ei anta oma võite üle. Peate need välja teenima, nii et mul on hea meel, et sain tänasest suurest väljakutsest üle."

Kuigi eelmisel kuul Roomas peeti võimalikku Alcaraz-Djokovici finaali, ei jõudnud kumbki mängija nii kaugele. Alcarazi ärritas maailma nr 135. Fabian Marozsan 32. ringis, mis on vaieldamatult aasta suurim ärritus. Djokovic kaotas veerandfinaalis lõplikule finalistile Rune'ile 6:2, 4:6, 6:2.

Rune, nr 6, jääb ellu Roland Garrosi loosimise alumisel poolel ja läheb kolmapäeval ühes veerandfinaalis vastamisi nr 4 Casper Ruudiga.

Teises kolmapäevases veerandfinaalis läheb sakslane Alexander Zverev vastamisi argentiinlase Tomás Martín Etcheverryga.

Turniir sai avalöögi, kui vigastuse tõttu loobus 14-kordne Prantsusmaa lahtiste meister ja maailma 15. esireket Rafael Nadal.

Hiljem teatas ta, et 2024. aasta on tema viimane hooaeg ringreisil.

Ilma Nadalita turniiril tõstab karika 11. juunil keegi teine.

"Praegu on Roland Garrosil võimalus, kui Rafa pole loosimises," ütles Jim Courier turniiri eel. "Ma mõtlen, vaata, me ei tea, millise taseme Rafa oleks suutnud tuua, kui ta oleks olnud piisavalt terve, et seda proovida, kuid ta on endiselt Rafa ja seal on hirmutav tegur, mis on selge.