Bundesliga lõppes draamaga, kui Leipzig jõuab Meistrite liigasse ja Stuttgart jääb ellu

Draama Stuttgardis, draama Dortmundis, draama Bielefeldis ja draama Leverkusenis. Bundesliga viimane mängupäev pakkus rohkelt lugusid nii tabeli tipus kui ka allosas.

SC Freiburg ja RB Leipzig olid otseses konkurentsis Meistrite liiga viimase koha pärast päris tipus. Kahe punkti kaugusel püüdsid kaks klubi, kes järgmisel nädalavahetusel lähevad vastamisi ka DFB Pokali finaalis, neljandat ja viimast UCL-i kohta.

Paberil tundus olukord lihtne. Leipzig vajas vaid punkti juba langenud Arminia Bielefeldi vastu. Freiburgil oli omakorda vaja võita nõutud staaride Patrik Schicki ja Moussa Diabyga informatiivne Leverkuseni Bayer.

Schick viis Leverkuseni juhtima 54. minutil, kui ta katkestas ja leidis juhtima meeskonnakaaslase Lucas Alario. Bielefeld ja Leipzig olid siis veel viigis 0:0. Mängupäev kulges aeglaselt vältimatu lõpu poole kuni 70. minutini viis Janni Serra Arminia Leipzigi üle juhtima.

Järsku kostis Leverkusenis kogu BayArena mürinat. "Muidugi olime teadlikud, mis teises mängus toimus," ütles Freiburgi poolkaitsja Vincenzo Grifo pärast mängu. Seejärel viigistas Freiburg 88. minutil täiesti tühjalt kohalt, kui värava lõi Janik Haberer.

BayArenal oli nüüd Freiburgi fännide seas sumin. Kas pisike Freiburg saaks raskustest üle ja pääseks esimest korda ajaloos Meistrite liigasse? Lõpuks oli vastus eitav; Leipzig viigistas 93. minutil tänu Willie Orbani tabamusele. Kuid Breisgau Brasilianer polnud sel etapil tulemusest teadlik.

"Me ei teadnud, et Leipzig viigistas," sõnas Freiburgi peatreener Christian Streich pärast mängu. Ja seda silmas pidades viskas Freiburg Leverkuseni kasti kõik, sealhulgas väravavaht Mark Flekkeni. Leverkusen kasutas tühja värava hästi ära, Exequiel Palacios lõi poolelt joonelt skoori ja pani mängu tasa.

Vaatamata fantastilisele hooajale oli pärast mängu Streichi näol näha pettumust. "Pärast viigiväravat oli raske, sest läksime kõik sisse," sõnas Streich. Vaatamata pettumusele tõstis treener kohe esile positiivseid külgi. “Saime kuuendaks! Suur kompliment meeskonnale; nad andsid endast kõik ja mängisid ühtlase hooaja."

Freiburgil on muidugi veel võimalus võita, kui järgmisel nädalavahetusel Pokalis vastamisi Leipzigiga. Kumbki pool pole võistlust võitnud ja mõned on muutnud matši a kultuuride kokkupõrge traditsioonilise väikese klubi (Freiburg) ja investori juhitud klubi (RB Leipzig) vahel.

Kui Leipzig ja Freiburg peavad veel ühe kohtumise, siis Berliini Herthal on sel hooajal veel kaks mängu. Hertha pääses 34. mängupäevale kahe punkti kaugusele 16. kohal asuvast VfB Stuttgartist väljalangemise ja play-offi langusjoone kohal.

Ja laupäeval paistis kõige kauemaks, et sinna nad jäävadki. Hertha oli 18. minutil letargilise Dortmundi Borussia vastu juba varakult juhtima asunud, kui värava lõi Ishak Belfodil. Vahepeal viigistas Stuttgart 1:1 Kölni meeskonnaga, kes võitleb endiselt Euroopa liigasse pääsemise eest.

Erinevalt Freiburgist ja Leipzigist tooks siinne hiline draama kaasa positsioonide vahetuse. Dortmundis viigistas tulevane Man City staar Erling Haaland musta ja kollase kasuks ning noor Yousssoufa Moukoko tegi BVB kasuks 2:1.
VB
84. minutil.

Sel hetkel suundus Stuttgart endiselt väljalangemise play-offi. Nagu Leverkusenis Freiburgiga, viskasid schwabenid kõik Kölni kasti ja erinevalt Freiburgist saavad nad tasu.

92. minutil lõi Wataru Endo Stuttgarti väravast teise ja kindlustas kolm punkti, mis tagaksid neile ohutuse. Järgnesid dramaatilised stseenid, kus Stuttgarti ameeriklasest treener Pellegrino Matarazzo tormas pidulikult üle kogu väljaku, fänne ei suudetud tagasi hoida ja mängijad olid barrikaadidel.

Lisati veel kuus minutit, kuid tulemus jäi püsima, saates Hertha 2. Bundesligas pühapäeval play-offi selle vastu, kes saavutab kolmanda koha. "See oli puhas ekstaas, suurepärane hetk, uskumatu," ütles Matarazzo pärast mängu. "Mul on poiste üle nii hea meel. Sa ei unusta selliseid hetki nagu täna."

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth