Geniaalne Brasiilia ja Neymar tantsivad Lõuna-Korea 4:1 võiduni ja MM-i veerandfinaali

Pärast 13 minutit ei peetud Brasiilia kuueteistkümnendikfinaalis Lõuna-Koreaga enam võistlust. See oli Neymar, kes realiseeris penalti. Kohtlöök oli küsitav, kuid Lõuna-Korea väravavaht Kim Seung-Gyu kukkus põlvili, kui Neymar saatis palli rahutuse ja olmelise lõplikkusega. See oli Brasiilia ülim, peaaegu trollides oma vastaseid ja nad tähistasid lõbusa rondoga, tantsurutiini, mille nad olid rakendanud mõni minut varem Vinicius juuniori hiilgava avavärava nimel.

Rõõmustav topeltrondo kehastas Brasiilia meeskonnavaimu ja kergendust. Viiekordne maailmameister oli pinge all pärast pettumust valmistavat alagrupietappi, kus oli kaks võitu, kohmaka kaotus Kamerunile ja Neymari vigastus. Brasiilia treener Tite ründas pressikonverentsil ajakirjanikke, nimetades Gabriel Jesusi vigastusuudiseid "kurjadeks valedeks". Ennast humanistiks nimetavale mehele, kes kuulub ringraja sõnakamate ja mõtlikumate treenerite hulka, oli see ebaloomulik.

Tite kipub olema tasakaalus, kuid Brasiilia roll on kiirkeedukell. Pealetükkiv 24/7 meedia ja idee, et kõik peale MM-võidu on läbikukkumine, destabiliseerisid lahedat Tite, kuid siis, Brasiilia jaoks ideaalsel õhtul, vastas tema meeskond ja staar Neymar bravuurikalt, hajutades igasugused kahtlused, et see Brasiilia ei pretendeeri lõplikule auhinnale. Isegi Tite tantsis pärast Brasiilia kolmandat väravat – ja tal oli selleks põhjust: Richarlison ületas oma suurejoonelise Serbia matši käärlöögi. Siin oli ta lummava meeskonnaliigutuse lõpus, mille ta oli algatanud palli korduvalt peaga suunates. Silmapilguga lõi Brasiilia korealaste kaitse lahti ja ründaja lõi palli küljejalgusega koju.

Kui see kõik kõlab ülimalt, siis sellepärast, et see lihtsalt oli. See oli eilne Brasiilia, Brasiilia, mida kõik olid neil vaevarikastel rühmaetappidel igatsenud. See meeskond ja selle tantsimine oli ülevoolav, kordus neljandal korral, kui Lucas Paqueta lõi lõuna-ameeriklaste järgmise värava. Ta põlvitas ja palvetas ka pidutsemisel.

Tite säras. West Ham Unitedi mängija oli Brasiilia tasakaalu võti, ühendus rünnaku ja keskvälja vahel, võimaldades treeneril välja panna Richarlisoni, kaks äärekaitsjat, Neymari ja vaid ühe kaitsva poolkaitsja Casemiroga kuuendas rollis. Paqueta kasvatas jällegi Neymariga head läbisaamist. See oli rabav, kuidas suurepäraste inimeste meeskond üksteist toetas, kusjuures meeskonna eesotsas oli Neymar. Tema mõju ei tohtinud eksida. Tagaküljel hoidis Alisson mitmete suurepäraste tõrjetega napilt seisu, kuid Paik Seungho sai 76. minutil aasialaste väärilise lohutusvärava.

Tite ja Brasiilia mõistavad, et selle sõna kõige rangemas tähenduses polnud see test. See oli liiga lihtne, mäng taandus varakult treeninguks. Pärast vaheaega langetas Tite meeskond oma intensiivsust ja ka siis andis vastane võimaluse juhuse järel. Sellel polnud aga enam tähtsust. Aasia maailmameistrivõistluste unistused said läbi ja brasiillased marssisid edasi, demonstreerides, et nad mõtlevad äri.