Brasiilia alistas Lõuna-Korea 4:1 ja pääseb veerandfinaali

Topline

Brasiilia kukutas Lõuna-Korea MM-turniirilt esmaspäeval, et pääseda veerandfinaali, mis tähistab kaheksandat korda järjest, kui MM-i ajaloo edukaim meeskond pääseb turniirile.

Peamised faktid

Brasiilia Vinicius Junior lõi Lõuna-Korea vastu värava vaid seitse minutit pärast kohtumise esimest poolaega, talle järgnes Neymar penalti ning Richarlisoni ja Lucas Paqueta väravatega.

Brasiilia koondises 77 väravat löönud Neymaril on vaja veel vaid ühte, et Brasiilia jalgpallilegend Pele viigistada riigi kõigi aegade resultatiivseima väravaküti tiitlile (7 väravat löödi MM-il).

Kuigi Lõuna-Korea tagaliin nägi vaeva Brasiilia rünnakute eest kaitsmisel, lõi Seung-Ho Paik teisel poolajal värava, viies seisu täisajal 4:1.

Üllatav fakt

Brasiilia on võitnud viis maailmameistrivõistlust, mis on turniiride ajaloos kõige rohkem riike.

Mida vaadata

Reedel läheb Brasiilia veerandfinaalis vastamisi Horvaatiaga, kes pääses järgmisse ringi, kui alistas 3:1 viigi järel Jaapani penaltitega 1:1. Kui Brasiilia alistab Horvaatia, läheb poolfinaalis vastamisi reedese Argentina-Hollandi mängu võitja.

Peamine taust

Esmaspäeval turniirile jäävad 11 meeskonda: Brasiilia, Holland, Argentina, Prantsusmaa, Inglismaa, Horvaatia, Brasiilia, Maroko, Hispaania, Portugal ja Šveits. USA oli koputasin välja Hollandi poolt laupäeval. Horvaatia, Holland, Argentina, Inglismaa ja Prantsusmaa on oma koha turniiri veerandfinaalis juba kindlustanud, jättes ülejäänud kuus meeskonda võistlema kolme ülejäänud koha pärast. MM-finaalturniir peaks toimuma pühapäeval, 18. detsembril.

Suur arv

$ 440 miljonit. Nii palju sees auhinnaraha FIFA jagab 32 MM-il võistelnud rahvusmeeskonda, sealhulgas võitjale 42 miljonit dollarit.