Blake Griffin võib olla midagi enamat kui Boston Celticsi meeskonna mitteametlik maskott

Kui olete juhuslik korvpallifänn, siis on võimalik, et te ei teadnud, et Blake Griffin on endiselt liigas, rääkimata sellest, et ta on praegu Boston Celticsis. Ometi ta oli seal, mitte ainult ei esinenud esmaspäeva õhtul muljetavaldav löökvõit Charlotte Hornetsi vastu, kuid algkoosseisu murdmine nii Jaylen Browni kui ka Al Horfordiga ei olnud mõlemad saadaval.

Ärge oodake, et see oleks regulaarne. See oli Griffini jaoks pelgalt punktistart, mis oli otsene tulemus mõnevõrra löödud meeskonnast, kes mängis teisel õhtul vastastikku. Peatreener Joe Mazzulla tegi selle käigu enamasti selleks, et mõnda oma püsimängijat värskena hoida, mis ei tähenda, et see end ära tasuks. Griffin avaldas kohe mõju, alustades meeskonna skoori kolmepunktiviskest ning 22 mänguminuti jooksul viskas ta lõpuks üheksa punkti ja noppis neli lauapalli.

Selge tipphetk leidis aset teisel veerandajal, kui Griffin vallandas "alley-oop" dunki ja hetkeks sai TD Gardeni publik pilguheit mängijale, kes oli tagasi oma Lob City päevil. Kui mängus oleks olnud kahtlusi, oleks Griffin tõenäoliselt rohkem minuteid teeninud, kuid selle asemel teenis Celtics võimaluse oma pink tühjaks teha neljandal veerandajal, mis lõppes 140:105 võiduga.

Irooniline on see, et tavalisel õhtul oleks Griffin olnud üks neist mängijatest, kes on selle pingi põhjas kinni jäänud prügiaega ootama. Griffin oli enne esmaspäeva mänginud kadestamisväärset rolli: inimliku võidu sigarit. Nagu Brian Scalabrine ja Tacko Fall enne teda, on ka Griffinist saanud mängija, keda kodupublik üritab alati nimepidi kutsuda, mitte niivõrd erinevuste tekitajaks kui märgiks, et mäng on juba käes.

Seda rolli on NBA veteranil raske täita, eriti sellisel, kes oli kuulsuste halli trajektooril, enne kui vigastused tema efektiivsust vähendasid. Oma tippajal Los Angeles Clippersis oli kuuekordne tähtede mängija NBA üks domineerivamaid mängijaid.

Celtics ei oodanud Griffini versioonile midagi ligilähedastki, kui nad vahetult enne põhihooaja algust temaga lendu võtsid. Ta sõlmiti sisuliselt "igaks juhuks" varumehena pärast Danilo Gallinari hooajal lõppevat ACL-i vigastust ja Robert Williamsi üha murettekitavamaid operatsiooni uuendusi. Kui tehing välja kuulutati, tundus parimal juhul stsenaarium nagu tuttav vana lugu, see, et kahanev staar tagab meistrimeeskonnale "veteranide juhtpositsiooni", lootes lõpuks oma tabamatu esimese ringi maanduda.

ROHKEM KONKURSIDESTBoston Celtics allkirjastas pärast halbade vigastuste uudiseid Blake Griffini

See on tõesti lugu siiani olnud. Kuna Celtics on jätkuvalt NBA kuumim meeskond, on Griffin mänginud vaid kaheksas mängus ja kokku on mänginud 100 minutit. See on juba meistritiitli kandidaat meeskonnaga registreerumise nipp: see ei pruugi isegi olla oluline, kas suudate võtta suurema rolli kui "mitteametliku meeskonna maskott", sest mänguaega lihtsalt pole.

See aga ei tähenda tingimata, et Celtics kavatseb Griffiniga mängida vaid mõttetutes olukordades. "Ta võib meile palju anda," ütles Mazzulla peale esmaspäevast mängu. "Ta on tõesti füüsiline. Ta kuvab hästi. Tema võime ründeklaasi kokku lüüa ja kaitsesuhtlus on meie süsteemiga väga hea. Tulevad hetked, mil me vajame teda."

Kui Celtics esimest korda lepingu sõlmimisest teatas, oli põhjust mõelda, kas tal on piisavalt tanki, et vajadusel panustada. Griffini esmaspäevane esinemine andis neile vähemalt tunnistust, et ta võib üles tõusta, kui tema nime hüütakse. Siiani on Griffini kohta kõige rohkem kuulnud tema väärtus "riietusruumis kohalolekuna", kuid on selge, et ta saab ka tegelikul väljakul mõnda asja teha.