Müncheni Bayern lõpetas Bundesliga kriisi 4:2 võiduga Wolfsburgi üle

Paberil on Müncheni Bayern oma MM-järgse minikriisi lõpetanud. Rekordmeister alistas kesknädalal DFB Pokal Mainzi 4:0 ja, mis veelgi olulisem, lõpetas kolm mängu järjest 1:1 viigiga seeria 4:2 võiduga Wolfsburgi üle.

Pealtnäha on tulemuste kriis möödas. Kuid triumf Wolfsburgi üle näitas ka rohkelt puudujääke, mida tõhusam vastane oleks ehk paremini uurinud. Bundesliga.com andmetel juhtis Wolfsburg xG 2.71-le 0.68-le.

Pole üllatav, et Bayerni peatreener Julian Nagelsmann nõustus, et tema meeskonnal võis pühapäeva õhtul veidi vedada. "Võit oli ülioluline," ütles Nagelsmann pärast mängu meediale. "Lõime esimesest kolmest võimalusest kolm väravat, mis tegi meie olukorra lihtsamaks."

Kingsley Comani (9' ja 14') ja Thomas Mülleri (19') kolm väravat tundusid olevat mängu varakult maha löönud, kuid Jakub Kaminski hilisel poolajal tabanud värav avas Wolfsburgile ukse. 54. minutil sai Joshua Kimmich teise kollase kaardiga mängust minema.

"Olime pärast 3:0 liiga lõdvestunud ja lubasime Wolfsburgil mängu tagasi," sõnas Nagelsmann. Alles tänu Jamal Musiala individuaalsele maagiale 73. minutil suutis Bayern lõpuks mängu kinni panna ja Jamali värav oli ülioluline,” sõnas Nagelsmann. "Võtame kolm punkti ja liigume edasi."

Kuid isegi pärast seda Bayerni neljandat väravat ei läinud Wolfsburg minema. Hundid lõi 81. minutil sekundi, kui Mattias Svanberg ühe oma paljudest võimalustest lõpuks realiseeris. Yannick Gerhardt lõi hetke pärast kolmanda värava, kuid VAR sekkus ja võttis lootuse Wolfsburgi tagasitulekuks.

Tulemus tähendab, et Bayern püsib praegu tabeli tipus. Ühe punktiga Union Berlini ees, kolme punktiga Dortmundi ees, nelja punktiga Leipzigi ees ja viie punktiga Frankfurdis. Kõik need pooled jäävad aga tiitliväljakutse alla.

Lisaks on need pooled võtnud teadmiseks, et see Bayerni pool on võidetav. Mängus oli mitu passaaži, kus tulemuslikum Wolfsburg võinuks värava lüüa. Bayerni endise bossi Niko Kovaci juhendatav klubi kinkis ka kaks esimest väravat, kaevates end võimatusse auku.

"Bayern lõi oma kahest esimesest viskest kolm väravat, sest Kingsley tabamus oli tsenderdus, mitte löök," ütles Kovac pärast mängu meidale. "Ma arvan, et meil oli täna väga õnnetu kaotus. Nende individuaalne kvaliteet tegi vahet.

Bayern näeb seda muidugi teisiti. Nagelsmann ja klubi bossid näevad seda tüüpilise Bayerni-laadse tõhusa esitusena. Samuti rõhutavad nad, et see võit oli vajalik nädala jooksul, mil kapten ja hetkel vigastatud väravavaht Manuel Neuer andis vastuolulise topeltintervjuu väljaannetele The Athletic ja Süddeutsche Zeitung.

Selles intervjuus kritiseeris Neuer tugevalt Bayerni bosse, kes vallandasid oma väravavahttreeneri Toni Tapalovici. Kuigi väljaütlemised, nagu rekordmeistrite ümber meediakatlas sageli juhtus, olid üle puhutud, oleks kaotus või viik Wolfsburgi vastu meediatsirkuse jaoks kindlasti avanud. Selle asemel annab tulemus kõigile Säbener Straßel viibijatele aega rahuneda.

Mida tähendab aga tulemus tiitlivõistluste jaoks? Nagu ikka, on selle tulemuse hindamisel tõde kusagil keskel. Bayern võtab need kolm punkti õnnelikult ja kuulutab end vormi tagasi. Vastased võtavad teadmiseks, et Bayern võib siiski õnnemänge võita. Kuid salaja tajuvad nad, et sel hooajal on võimalus võita Bundesliga tiitel.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth