Müncheni Bayern kaotas 4 punkti, et alustada pärast MM-i kampaaniat

Bundesliga on MM-i järgselt talvepausilt naasnud, kuid tundub, et Müncheni Bayern ei ole saanud teadet, et hooaeg on taas käimas. Rekordmeister kaotas reedel RB Leipzigi vastu kaks punkti (1:1) ja vajas seejärel Joshua Kimmichi maailmatasemel lõppu, et päästa teisipäeval 1:1 viik Kölni vastu.

Kui Spitzenspiel Leipzigi vastu on Säbener Straßel vähe muresid, siis teisipäevasele kohtumisele Kölni vastu oli lugu veidi erinev. Eriti kehv oli esimene poolaeg, sest Bayernil polnud lahendust pärast seda, kui Ellyes Skhiri tegi külalismeeskonna Billy Goatsi 1:0 seisuks.

Bayernil puudus loovus, sügavus nende sügavates jooksudes ja tundus uskumatult haavatav, kui Köln üleminekul kiiresti palli võitis. Köln võis tegelikult tunda pettumust, et nad ei löönud ühelgi kiirel üleminekul sekunditki väravat, mis lõpetas mängu tõhusalt.

"Peame kindlasti rääkima esimesest poolajast, eriti lähenemise ja suhtumise osas," ütles Bayerni poolkaitsja Joshua Kimmich pärast mängu meediale. "Lubasime taas värava peale settpalli." Hooaja esimesel poolel oli see sageli nii. See tuleb võimalikult kiiresti lõpetada. Teine poolaeg oli parem."

Müncheni Bayerni uus väravavaht Yann Sommer kordas Kimmichi seisukohta. "Me ei mänginud head esimest poolaega ja tegime palju vigu," sõnas Sommer. "Teisel poolajal tõime väljakule palju rohkem jõudu. Eesmärk oli suurepärane. Kahjuks oli natuke liiga hilja. Kui viigistasime varem, oleksime võinud mängu võita.

Teisel poolajal oli Bayern tõepoolest parem. Kuid osa tõest on ka see, et kohati oli tagasivaateid Saksamaa mängudest Kataris. Rekordmeister lõpetas mängu 78% palliga ja domineeris 855-243 sööduga.

"Olime teisel poolajal pärast vahetusmänge paremad," sõnas Bayerni treener Julian Nagelsmann. “Köln istus sügaval ja tegi meie jaoks keeruliseks. Kui oleksime varem värava löönud, oleks see neile raske olnud. See, kuidas me teisel poolajal mängisime, oli selline, nagu olime ette kujutanud. Olen kindel, et kui nii jätkame, jõuame tagasi võiduteede juurde."

Muidugi paranes Bayern pärast seda, kui Kingsley Coman astus Serge Gnabry asemele – teda kritiseeriti pärast mängu loata Pariisi-reisi eest – ja Leon Goretzkat asendas Ryan Gravenberch. Kaks vahetust tõid Bayerni mängu rohkem kiirust ja sügavust. Kuid Köln suutis siiski viimasel kolmandikul maha lüüa, muutes sellistel nagu Jamal Musiala raskeks kasti sees ruumi leidmise.

Musiala toodi välja 68. minutil ja asendati Thomas Mülleriga. Musiala nähtaval puudus MMi eelne värskus ja loovus. Ilma Musialata on Bayernil väga vähe lahendusi sügavate kaitseliinide läbimiseks.

Selle asemel oli vaja 90. minutil Kimmichi maailmaklassi lõppu, et Bayern viigistada. Kimmichi löök kastist väljast oli kindlasti eriline, kuid rõhutas ka Rekordmeistri pettumust kasti sees lahenduste leidmisel.

Võib-olla on Musiala tagasitõmbamine lahendus paljudele Bayerni MM-järgsetele probleemidele. Ülejäänud liiga aga loodab, et Rekordmeister vajab MM-rooste maha raputamiseks veel paari mängu.

Frankfurt suudab kolmapäeval Freiburgi vastu saadud võiduga vahe tabeli tipus vähendada vaid kolme punktini. See loob laupäeval maitsva tabeli tippkohtumise, kui Bayern võõrustab Frankfurdi tõelises Topspielis.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth