Müncheni Bayern alistas Bochumi 3:0 ja suunab fookuse PSG-le

"Ma arvan, et kõigil Euroopa suurklubidel oli sel hooajal ühel või teisel hetkel probleeme," ütles Müncheni Bayerni staar Thomas Müller pärast oma klubi laupäevast 3:0 võitu Bochumi üle. "Ma arvan, et PSG on selles osas pisut erand ja me oleme endiselt võitmatud ka aastal 2023."

Sel hetkel Müller muidugi ei teadnud, et UEFA Meistrite liiga teisipäevane vastane Paris Saint-Germain on hädas Monaco vastu ja kaotab lõpuks mängu. Prantsusmaa gigandid on Prantsusmaa karikasarjast välja langenud ka Marseille'i Olympique poolt.

"Iga mäng algab seisult 0:0," vastas Bayerni peatreener Julian Nagelsmann, kui küsis Prantsuse reporter PSG kaotuse kohta Monacole, samas kui Bayern võitis oma mängu 3:0. "Püüame seal võita ja näidata parimat võimalikku esitust. Viimaste nädalate tulemused teisipäeval ei oma tähtsust. See on uus, teistsugune võistlus.

Oleks tõepoolest rumal teha teisipäevase mängu kohta mingeid järeldusi Bayerni võidu põhjal Bochumi vastu. Sest kuigi Bayern võitis oma sõbralikke rivaale...kahel klubil on fännisõprus, mis pärineb 50 aastat tagasi—tõde on ka see, et Saidy Janko ja väravavaht Manuel Riemanni tehtud kaitseviga viis Mülleri avaväravani (41').

See värav sillutas teed taktikalistele muudatustele, kuna Nagelsmann keeras João Cancelo paremale ja tõi vasakule Alphonso Daviese. Kingsley Coman asus seejärel 59. minutil portugallasest äärekaitsja kohale ning viis minutit hiljem oli prantslane Bayerni eduseisu kahekordistanud. Serge Gnabry lööks selle Bayerni kasuks kohe (73').

Müller tunnistaks segatsoonis, et Bayerni algus polnud just kõige parem. Kuid tema ülemus Nagelsmann nägi seda veidi teisiti. "Oleksime võinud 2 minuti pärast Leoni ja Jamali kaudu 0:6 juhtima minna," sõnas Nagelsmann. "Pärast seda ei olnud me head. Teise poolaja vahetused tõid värsket verd. King (Coman), Ari (Ibrahimovic), Mathys (Tel), Blind ja Davies on kõik hästi hakkama saanud. Kokkuvõttes arvan, et võit oli ära teenitud.

Pole kahtlust, et Bayerni võit oli lõpuks ära teenitud. Rekordmeister kontrollis mängu pärast juhtima asumist ja oleks võinud rohkem võita, kui oleks olnud kliinilisem. Sellest hoolimata on üldine tunne, et Bayern peab teisipäeval PSG vastu paremini mängima.

"Peame olema oma parimas vormis," ütles Matthijs de Ligt pärast segatsoonis peetud mängu, kui temalt küsiti PSG-ga kohtumise kohta. "Kõik teavad, mis kvaliteet neil on. Nad on hämmastavad mängijad. Kõige tähtsam on, et püsiksime vormis ja keskendunud.

Tegemist on tõepoolest tohutu kohtumisega kahe klubi vahel, kelle jaoks Meistrite liiga on selle hooaja kõige olulisem karikas. PSG domineerib taas Prantsusmaa Ligue 1 ja edestab Monacot seitsme punktiga. Bundesliga Bayerni jaoks pole olukord päris selge, sest seal peetakse Euroopa tippliigadest võib-olla kõige huvitavam tiitliheitlus.

Tõde on aga ka see, et Bayern tunneb pärast kümmet järjestikust Bundesliga tiitlit, et nende peamine eesmärk on sel hooajal Meistrite liiga tiitel. Tegelikult värviks Euroopa krooni võitmine võib-olla Bundesliga tiitlist ilmajäämise üle ja see võib tähendada ka seda, et Rekordmeister näitab teisipäeval Prantsusmaal palju paremaid jõupingutusi.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth