Müncheni Bayern alistas Frankfurdi 6:1, rõhutades veelgi oma Bundesliga domineerimist

See oli ideaalne algus Müncheni Bayerni 2022/23 Bundesliga kampaaniale. Rekordmeister alistas väljamüüdud Deutsche Bank Arenal Euroopa liiga võitja Eintrachti Frankfurdi 6:1. Kuid kuigi Bayerni kampaania sai suurepärase alguse, on Bundesligas taas väljakutse vaidlus selle konkurentsivõime üle.

Tegelikult ilmnes Bayerni ülekaal juba mõne minuti jooksul pärast mängu. Viie minuti jooksul avas Joshua Kimmich skoori hiilgava karistuslöögiga, mille AWS-i statistika kohaselt oli tegijate väravalöömise tõenäosus vaid 4%.

See eesmärk pani aluse murrangule. Benjamin Pavard (11'), Sadio Mané (29'), Jamal Musiala (35') ja Serge Gnabry (43') suurendasid Bayerni 5:0 eduseisu. Teine poolaeg oli mõttetu, võimaldades peatreener Julian Nagelsmannil debüüdi kõrgelt reklaamitud talentidel Mathys Tel mängu viimasteks minutiteks.

Musiala (83') lisas vahepeal veel ühe, rõhutades veelgi tema staatust Euroopa jalgpalli kuumima väljavaatena. Frankfurdi ainus värav, mille lõi uue lepingu sõlminud Randal Kolo Muani (64'), läks kärasse napilt kaduma.

"Mängisime uskumatu mängu suure energiaga," sõnas Nagelsmann pärast mängu. «Leipzigi mänguga oli palju paralleele. Poisid on õnnelikud. Võidud pole kunagi normaalne, see on alati midagi erilist, isegi kui võitsid palju. Kõik tahavad enamat ja ma loodan, et see jääb nii.

Bayern domineeris ka eelmisel laupäeval DFL-i superkarika mängus Leipzigi vastu esimesed 45 minutit. Leipzig tegi selles mängus peaaegu tagasituleku, kuid viimasel viiel minutil ei õnnestunud viigistada.

Poolaja skoor Leipzigis ja tänane tulemus on Bundesliga konkurentsivõimet kahtluse alla seadva kriitika jaoks veelgi enam vett vedanud. Tõepoolest, hoolimata Robert Lewandowski lahkumisest või võib-olla selle tõttu, näib Bayern sel hooajal peatamatu.

Esimesed viis väravat lõid viis erinevat väravalööjat ja kahel korral skooris vaid Musiala. Rünnak Gnabryga ja uue lepingu sõlminud Mané on vaigistanud need, kes arvasid, et Poola ründajat ei saa välja vahetada. Kui midagi, siis Rekordmeister näeb nüüd ohtlikum välja ja on kokku pannud meeskonna, mis esitab väljakutse Meistrite liigale, kuna Bundesliga tiitel on peaaegu teisejärguline.

"See oli Bayerni jaoks täielikult teenitud võit," ütles Frankfurdi Eintrachti peatreener Oliver Glasner pärast mängu. "Kaotasime pärast kahte kiiret löödud väravat pea. Bayern kasutas täielikult ära meie antud ruumi. Olime nende tempost lihtsalt rabatud. Nüüd on meil võimalus kolmapäeval Madridi Reali vastu paremini hakkama saada.

Need, kes usuvad, et Bayerni keskendumine Meistrite liigale võimaldab teistel klubidel tiitli võita, peavad uuesti mõtlema. Rekordmeister on hõivanud iga rolli kahekordselt – tegelikult ei jõuaks sellised inimesed nagu Leroy Sané ja Kingsley Coman praegu algklasside hulka.

Sellel domineerimisel on aga ka tagakülg. Bundesliga on rahvusvahelise tuntuse nimel kõvasti tööd teinud. Bayerni tegevjuht Oliver Kahn ja juhatuse liige Andreas Jung on viimastel nädalatel kutsunud teisi Saksamaa klubisid üles minema välismaale, et aidata liigat müüa.

Tõepoolest, Eintracht Frankfurt (Jaapanisse), VfB Stuttgart ja 1.FC Köln (mõlemad peavad sõprusmängu Texases Austinis) on juba teatanud novembris toimuvast MM-i vaheajast.

Välismaale minek on üks asi; Teine asi on inimeste veenmine, et liiga on konkurentsivõimeline; lõppude lõpuks on Bayerni avamängus Frankfurdi 6:1 löömine optika jaoks kohutav – üks pilk reede õhtul USA jalgpalli Twitterile on kõik, mida pead teadma Bundesliga võitlusest enda kui toote müümisel.

Võib-olla oli Bayerni hooaja avamine tagantjärele mõeldes kohutav idee ning see on veel üks meeldetuletus klubi domineerimisest ja lõhest ülejäänud liiga ees. Üks kohtumine, mis oleks olnud mõttekam, oleks olnud Dortmund Leverkuseni vastu, mis tõotab tulla laupäevaõhtune vaatemäng.

Neid kahte meeskonda on lõbus vaadata, kuid kui palju on pärast Bayerni reedest domineerimist Bundesliga kõvad fännid, eriti kui samal nädalavahetusel avatakse Premier League?

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth