Müncheni Bayern alistas Lewandowski naasmisel Barca 2:0, kuid kahtlused jäävad püsima

Müncheni Bayern alistas endise staari Robert Lewandowski suureks tagasitulekumängus Barcelona 2:0. Kuigi Lewandowskil oli oma võimalusi, kindlustasid Lucas Hernándezi (50') ja Leroy Sané (54') teise poolaja väravad Bayernile kõik kolm punkti.

Tegelikult oli Barcelona kapitulatsiooni kiirus pärast esimest väravat muljetavaldav. Bayern oli just esimesed 45 minutit vaeva näinud, et murda ummikseisust Hernándezi pealöögist Joshua Kimmichi nurgalöögi järel. Vaid neli minutit hiljem oli mäng lõppenud, kui Sané Barca kaitse korgist lahti lõi ning tegi seisuks 2:0.

"Esimesel poolajal olid Barcelonal paremad võimalused kui meil – meie lõpupall polnud päris käes," sõnas Bayerni peatreener Julian Nagelsmann pärast mängu. "Teisel poolajal läksid asjad palju paremaks ja meie efektiivsus muutis täna vahet."

Lewandowski oleks üksinda võinud selle tõenäoliselt lõpetada juba esimesel poolajal. "Meil on vedanud, et ta selle löögi üle lati saatis ja ma olin teisel võimalusel kohal," ütles Bayerni väravavaht Manuel Neuer pärast mängu. "Näitasime täna head kaitsesooritust."

See teine ​​osa oli ehtne, kuid alles teisel poolel. Esimesel poolajal pidi eelkõige Alphonso Davies tulekahjusid kustutama mitmel korral tagasi kiirustama. Kanadalasel vedas, et tema viga Ousmane Dembélé kasti sees (44') penaltiks ei loetud.

Seejärel tulid Bayerni kaks kiirväravat teisel poolajal, mis värvivad paljuski üle esimese poolaja puudused. Lõpptulemus on aga see, et Rekordmeisteril oli pärast kolme järjestikuse Bundesliga mängu raskusi taas perioode, mil meeskondadel oli probleeme vastase ohjeldamisega.

Aga võib-olla on fännid ja meedia Bayerni suhtes liiga karmid olnud? „Me ei tohiks liialdada; võitsime oma CL-mängud,” sõnas Neuer. "Meil oli Interi ja Barcelona vastu ruumi. Tagantpoolte kompaktsete meeskondade vastu peame aga paremini hakkama saama. Selline vastane ootab meid nüüd nädalavahetusel Augsburgis.

Neueri avaldustes on tõeelement. Bayerni algus oli fantastiline ja paljud vaatlejad leidsid, et Bundesliga lõppes augustis pärast võitu Frankfurdi (6:1), Wolfsburgi (2:0) ja Bochumi (7:0) vastu.

Väravalöömise rekordiga 15:1 tundus Bayern liigas peatamatu, kuid siis tuli kolm viigiseisu. Esmalt hoidis Gladbach Bayerni 1:1 viigiseisus, seejärel võttis Union Berlin 2:2 viigimängus punkti Bayernilt ja lõpuks suutis Stuttgart pärast kahekordset Allianz Arenal allajäämist 2:2 viigistada.

Kolm võiduta Bundesliga mängu katkestas ülimalt veenev 2:0 võit Milano Interi vastu San Siros. Mäng Interiga oli võib-olla selle hooaja parim esitus kuni nende kümne minutini täna Barca vastu, mis tagasid Bayernile veel kolm punkti ja ajaloolise 30 alagrupimängu Meistrite liigas ilma kaotuseta – see on võrdne Real Madridi püstitatud rekordiga.

Võib-olla on meedia Bayerni suhtes liiga karm olnud. Rekordmeister on nüüd surmagrupis alistanud Milano Interi ja Barca ning pääseb kahe võiduga Plzeni Viktoria üle järgmisele etapile.

Kahtlused jäävad püsima seni, kuni tulemused Bundesligas paranevad. Järgmine on Augsburg, pool, mis ei anna Bayernile enam ruumi, mida Barca selles mängus tegi. Lisaks võib Rekordmeister olla ilma Hernándezi ja Dayot Upamecanota, kes mõlemad täna õhtul vigastusi korjasid.

See on võib-olla peamine väljavõte Barça matšist. Bayern sai töö tehtud ja Lewandowski tagasi Allianz Arenale, kuid kahtlused jäävad püsima, kuni Bundesliga tulemused paranevad.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth