Barcelona alistas Atlético Madridi La Liga rahakeskseimas mängus

2023. aasta esimene suurem Hispaania kokkupõrge ja üks La Liga rikkamaid kokkupõrge lõppes Barcelona võiduga. Võõrsil Atlético Madridis tõusid treener Xavi mehed tabeli tipus olevast Realist kolme punkti kaugusele tänu Ousmane Dembélé esimese poolaja väravale Hispaania pealinnas Estadio Metropolitanos – sellest piisas üllatavalt ägeda kohtumise lahendamiseks.

Vaenlane Real näitas ebatavalisi nõrkuse märke 2:1 kaotusseisus Villarrealis. See oli hetk Barcelona kõige väärtuslikumatel nägudel, sealhulgas noorel Gavi, Pedri ja Ansu Fatil, et anda oma autoriteet tiitliheitluses koos juhtiva laskuriga. Robert Lewandowski on mängust väljas. Atlético jaoks, kes hoiab kinni kõigist allesjäänud eliidi volikirjadest, pidi selle vilets meeskond tegema avalduse Meistrite liiga kvalifikatsiooniga, et püsida Euroopa parimate seas.

Nagu Barcelona, ​​on ka Atlético suurtes võlgades. Tõenäoliselt ulatub see sadadesse miljonitesse tema vastasega, kelle ühekordne võlgnevus ületas 1 miljardi euro (1.1 miljardi dollari) piiri, kuid näib, et see väheneb tänu parematele tulemustele väljakul ja uute tuluvoogude avamisel. Atléticol on aga üks trump 126 miljoni euro (135 miljoni dollari) mängus João Félix – ihaldatud ründaja võib peagi raha teenida, et võitnud ettevõte uuesti üles ehitada. See lõppeesmärk võib tähendada ka klubi omandiosakute mahamüümist, mitte päris samamoodi nagu liikmete juhitud Barcelona, ​​kusagil allpool.

Hoolimata tasakaalustamatusest ja Atletico väljakuprobleemidest sel hooajal, on mõlemad La Liga "kolmikus" üsna turvalised, kõrgelt lennanud Real Sociedad, Real Betis, Villarreal ja teised on veel ees, et tasa teha. Atlético ja Barcelona saavad La Liga suurimaid audiovisuaalseid tulusid ja kõige tervislikumaid kulutusi, kuid kokku mahutab mängupäevadel kokku peaaegu 170,000 XNUMX maksvat fänni. Kõik teavad, et neil on hemorraagia ja teenivad märkimisväärseid summasid, Atlético vs Barcelona on vaieldamatult Hispaania jalgpalli kõige rahakesksema mängu – ja see andis osa sellele intrigeerivale kokkupõrkele taustaks.

Barcelona jaoks algas see paljutõotavamalt, saavutades kontrolli sügavalt ja sujuvalt edasi. Atlético ohustas Marc André ter Stegeni väravat ainult ühel korral tõusva talendi Pablo Barriose ja väsimatu Marcos Llorente kaudu.

Barcelona saavutas kliiniliselt edu. Pedri ja Gavi tegid suurepärase kombinatsiooni, enne kui Dembélé – jõudis omale ja elavdas Xavi käe all tema Barcelona karjääri – lõpetas 22. minutil järsult kaugemasse nurka, demonstreerides meeskonna pädevust ilma Lewandowskita. Kui kaua see kestab, pole teada ja see saab hõbeesemete võidujooksus keskse tähtsusega.

Barcelona siin üle piiri ei kruiisinud. Ja kaks punast kaarti lõpus, üks Atlético Stefan Savici ja teine ​​Ferran Torrese jaoks, jätavad Xavile ühe mängija vähem enne järgmist katset Getafe vastu 22. jaanuaril. Nagu teisel perioodil oodati, lõi Atlético Barcelona väravat. Külalismeeskond aga blokeeris ja tegeles kõigega, et jõuda 41 punktini ja jätkata oma silmapaistvat kaitserekordit selles kampaanias, kus ta on La Ligas loovutanud vaid kuus korda. Kui mitte kõige sujuvam öö, siis katalaanide jaoks oli see siiski hästi tehtud töö.

See ei olnud El Clásico, mis koondab tavaliselt Hispaania kõrgeima väärtusega meeskonnad ja ületamatuid vaatajaskondi klubijalgpallis kogu maailmas. Kuid Blaugrana jaoks saavutatav ihaldusväärne tiitel ning jalgpalli Meistrite Liigaga Atlético jaoks mängus olev staatus ja rahalised hüved – see oli võimalus kiirendada või aeglustada 2023. aasta La Liga lõplikku teist poolaega minevat hoogu ja mõjutada igaüht. klubi majanduslikku olukorda oluliselt. Võib-olla rohkem kui ükski Clásico.

Liiga trofee tõstaks Barcelona staatust ja rahandust mõõtmatult. Treener Diego Simeone käe all peaga vastu seina löönud Atléticol on oma parima mina taasavastamise nimel palju tööd teha.