Argentina elas üle hämmastava Hollandi naasmise, et jõuda MM-i poolfinaali

Argentina ja tähtründaja Lionel Messi liiguvad edasi MM-i poolfinaali, pärast šokeerivat kaheväravalist teisel poolajal Hollandist naasmist kohtumises, mida paljud nimetavad turniiri seni kõige lõbusamaks.

Peamised faktid

Argentiina võitis kohtumise penaltiseerias 4:3, kui lisaajal viigistati 2:2.

Argentina pääses tänu Messi ja Nahuel Molina väravatele 2:0 juhtima, kuid raiskas teise poolaja viimastel minutitel eduseisu ära.

Holland sai 83. minutil Wout Weghorsti skooriga esimese värava tagasi, seejärel viigistas matši teise Weghorsti väravaga 10. minutil, kui oli jäänud vaid sekundid.

Suur arv

17. Just nii palju kollaseid kaarte kaootilises matšis väljastati, millega püstitati uus MM-rekord. Punaseid kaarte polnud.

Mida vaadata

Argentina läheb teisipäeval poolfinaalis vastamisi Horvaatiaga pärast seda, kui Horvaatia korraldas reedel tohutu pahanduse, koputades turniiri lemmikud Brasiilia.

Peamine taust

Argentina jooksu jälgitakse kogu maailmas tähelepanelikult, kuna see on 35-aastase Messi jaoks eeldatavasti viimane võimalus võita maailma suurim spordivõistlus. Ta oli võidule lähedal 2014. aastal, kui Argentina kaotas MM-finaalis lisaajal Saksamaale, kuid 2022. aasta MM on nüüd ainus kord tema karjääri jooksul, mil ta on veerandfinaaletapist kaugemale jõudnud. Holland läks mängule allajäänutena, hoolimata tugevast esitusest alagrupis ja seisust 3:1 võita USA üle voorus 16.

Tangent

Maroko on ainus mitte-Euroopa koondis, kes on MMil jäänud ja see on juba ajalugu tehtud esimese araabia riigina, kes pääses veerandfinaali. Kui Maroko võidab oma laupäevase kohtumise Portugali vastu, saab temast esimene Aafrika meeskond, kes kunagi poolfinaali pääseb.

Lisalugemist

MM-šokeerija: Horvaatia lööb lemmik Brasiilia välja isegi siis, kui Neymar viigistab Pelé väravarekordi (Forbes)

USA meeste koondis langes MM-ilt välja 3:1 kaotusega Hollandile (Forbes)

Mida vaadata MM-finaalturniiril: Messi viimane seis, Neymar vs. Pelé, Maroko aegade jooks ja palju muud (Forbes)