Ángel Di María teeb järjekordse suure mängu, kuna Juventus pääseb Euroopa Liigasse

UEFA 15 punkti mahaarvamisega muudab Juventuse jaoks kodumaise edu sel hooajal võimatuks.EFA
Euroopa liiga on omandanud Torino hiiglaste jaoks veelgi suurema tähtsuse.

See karistus – arutatud aastal see eelmine veerg – on jätnud Bianconeri 12 punkti kaugusele nelja paremast kohast, mis teeb Euroopa Liiga võitmisest vaieldamatult parima võimaluse kindlustada Meistrite liiga koht 2023/24.

Ometi pärast 32. ringi kohtumises Nantesiga kodus 1:1 viigistamist suundus Juve Prantsusmaale, kus oli palju tööd teha, kui soovis oma edenemist konkurentsis jätkata.

Nagu kogu hooajal, muudaks pikk vigastuste nimekiri nende võimalustele täiendava raskuse, kuna Federico Chiesa, Arkadiusz Milik, Paul Pogba ja Fabio Miretti jäävad reisist ilma erinevate probleemide tõttu.

Sisenege Ángel Di María.

Teisest mängust oli möödunud vaid neli minutit, kui Nicolò Fagioli võitis palli sügaval Nantes'i poolajal, tegi paar puudutust ja valis seejärel kasti äärelt Di María.

Argentina koondislane ei kõhelnud, saatis palli kohe võimsa ja keerutusega, mis leidis võrgu ülanurga ja jättis endise Fiorentina väravavahi Alban Lafonti õhust haarama.

Veidi enam kui 10 minutit hiljem lahendas Di María viigiseisu, kogudes palli peaaegu identsesse kohta, kuid seekord otsustas värava poole sõita, ümber väravavahi ja kaitsja enne löögi katset, mille kaitsja Nicolas Pallois oma käega tõrjus. maas lebama.

Kohtunik saatis ta platsilt minema ja määras penalti, mille Di María koheselt väravasse viskas. Lisamehega pani Juve oma eelise arvesse ja pani surve alla ning enne poolajavilet oli mitmeid võimalusi kolmandikku lisada.

Di María kauglöögist tõrjus Lafont, Adrien Rabiot lõi lähedalt peaga üle lati ja Filip Kostic tabas võimsa löögiga posti.

Rohkem võimalusi tekkis pärast vaheaega, enne kui väravasuu rüselus nägi lõpuks, et Juve haaras teise. Di María nutikas sööt viis Alex Sandro väravast mööda, kuid Lafont lükkas tema pingutuse tagasi ja Dusan Vlahovici järgnes õhupalliga õhku tõusis.

Di María tabas pealöögiga, mille Lafont lõi maha, kuid kui Vlahovic tegi viimase jõupingutuse laiali, näitas kohtunik, et pall ületas Di María katsel joone.

Sealt edasi oli lihtsalt vaja näha viimased viisteist minutit, kuid polnud kahtlust, et Argentina täht oli kahe poole vahe, näidates taas, et ta tegutseb siis, kui see on kõige olulisem.

"Olen tõeliselt õnnelik, et suutsin meeskonna hea töö lõpetada ja selle väravateks muuta," sõnas ta. Sky Italia pärast matši. "Tahtsime pääseda järgmisse ringi, Euroopa liiga on meie jaoks väga oluline.

"Ootasin pikka aega sellist võimalust Juve särgiga ja olen suutnud latti tõsta. Üritan meeskonda aidata, võitsime ja oleme kaheksandikfinaalis.

"See tulemus tähendab meie hooaja jaoks palju, võitsime siin kogu staadioniga meie vastu, kuid saime, mida tahtsime."

Ka Max Allegri oli selgelt rahul, kasutades oma mängujärgset intervjuud samale ringhäälingule, et rõhutada tõsiasja, et Di María on tõesti eriline talent.

"Ta on tšempion ja teistest erinev," ütles treener Sky Italia. «Talle tuleb kõik kergelt kätte, ta tõstab meeskonna üldist taset ja kõik teised tunnevad end tema juuresolekul vabamalt.

"Ta näeb asju, mida teised ei näe. Di María kuulub tõeliste meistrite kategooriasse.

See on kahtlemata tõsi, nagu ta tõestas taas Stade de la Beaujoire'il.