Ameeriklane Taylor Fritz teenis Wimbledonis esimese suurema veerandfinaali, Nick Kyrgios pääseb 8. finaali

Taylor Fritz on mängimas oma esimest suuremat veerandfinaali ja Nick Kyrgios on esimest korda kaheksa aasta jooksul tagasi Wimbledoni veerandfinaalis.

11. kohal asuv Fritz, 6 jala pikkune California päritolu, sai Austraalia kvalifikatsioonimängija Jason Kubleri 5:6, 3:6, 1:6 hõlpsalt hakkama, et jõuda oma karjääri esimesse suure slämmi veerandfinaali. Ta pole Londonis veel ühtki setti kaotanud ja on võitnud oma viimased kaheksa matši pärast võitu Wimbledoni soojendusmängus Eastbourne'is.

Ta ootab hilisema 2. koha Rafael Nadali ja nr 21. Botic Van de Zandschulpi vahelise matši võitjat. Nadal osales, olles võitnud tänavu 17 järjestikust suurmatši teel kalendri suure slämmi esimesele kahele etapile.

Fritz on viimane ameeriklane, kes seisab pärast kaheksat jõudis kolmandasse ringi ja neli pääsesid neljandasse vooru.

Nr 23 Frances Tiafoe ja nr 30 Tommy Paul kaotasid mõlemad pühapäeval, jättes Fritzi ja turniirinumbri 4. kohal oleva Brandon Nakashima mängima XNUMX. juulil.

Nakashima võitles Kyrgiosega läbi viie raske seti, enne kui alistus 4:6, 6:4, 7:6 (2), 3:6, 6:2.

Kyrgios on esimest korda pärast 2014. aastat tagasi Wimbledoni veerandfinaalis ja tema esimene suur veerandfinaal pärast 2015. aastat. Järgmisena läheb ta vastamisi tšiili Cristian Gariniga, kes tuli kahest setist ja päästis kaks matšpalli, alistades Alex De Minauri 2:6. , 5-7, 7-6 (3), 6-4, 7-6 (10-6).

Garin kasutas oma viiki ära pärast seda, kui tema esimese ringi vastane, mullune teine ​​Matteo Berrettini pidi Covid-19 tõttu loobuma.

Kyrgios toetas vahepeal oma elektri-, meelelahutus- ja vastuoluline neljasetiline võit laupäeval 4. Stefanos Tsitsipase üle kindla esitusega 20-aastase Nakashima vastu.

Ta käitus Nakashima vastu enam-vähem hästi, kuigi paistis pärast ühte lasku hüüdvat "Sa oled valmis", mis pani Patrick McEnroe eetris irvitama, et ta poleks osanud ette kujutada, et tema vend John või Bjorn Borg kunagi seda teeks. nende eepilise Wimbledoni finaali ajal 1980. aastate alguses.

Kyrgios lõi 35 ässa vaid kolme topeltvea vastu ja tabas oma servil 137 miili tunnis.

"Kõigepealt tahan öelda, et Brandon on tohutu pingutus," ütles Kyrgios. "Ta on 20-aastane ja teeb erilisi asju, see on kindel.

"Ma ei olnud oma parima soorituse lähedalgi, kuid olen lihtsalt üliõnnelik, et pääsesin edasi. Võitlesin täna tõsiselt. Rahvast oli hämmastav. Eriline oli siit jälle välja astuda.

Kyrgios võitles ka valutava õlaga ja tal on nüüd kolmapäeval enne veerandit veel üks päev puhata.

"Olen viimase pooleteise kuu jooksul palju tennist mänginud ja olen lihtsalt uhke selle üle, kuidas ma laeva hoidsin," sõnas ta. «Ta tuli neljandas setis laskma, tema tase ei langenud.

"Minu viiesetine rekord on päris hea. Ausalt, sellele ma mõtlesin, ma pole siin kunagi viiesetilise matši kaotanud, nii et sellele ma mõtlesin. Ma olen siin varem olnud, ma olen seda varem teinud ja ma tulin läbi.

Kyrgios ütles, et loodab veerandajal mängida oma kaasmaalast De Minauri, sest väljakule tulles oli De Minaur juba kaks setti valmis.

Selle asemel saab ta endale Garini ja temast saab favoriit ning koht poolfinaalis võib olla ees Nadali vastu.

"Ma vajan täna õhtul kindlasti klaasi veini," ütles Kyrgios.