Alejandro Garnacho näitab, miks ta on siin, et jääda Manchester Unitedi esimeeskonda

Alates oma esimesest meeskonnadebüüdist sel hooajal on Alejandro Garnacho iga mänguga, milles ta osaleb, jõudu tõusnud.

18-aastane argentiinlasest ääremängija valgustas eile õhtul Old Traffordi EFL Cupi Aston Villa vastu, isegi kui ta viibis väljakul vaid 28 minutit. Garnacho särav positiivsus soovis oma meest võita ja võimalusi luua on kõik, mida Man Unitedi fännid oma äärekaitsjalt näha tahavad – ja seda on tal külluses.

Olles veel noor ja ebajärjekindel, on Garnacho näidanud, et suudab ka siis, kui teda kutsutakse. Möödunud nädalal toimunud Manchester Unitedi Euroopa liiga alagrupimängus valis Erik Ten Hag argentiinlase alustamiseks vasakul äärel. Garnacho tasus temasse näidatud usu avaväravaga. Kahjuks ei piisanud grupi esikohale jõudmiseks, kuid ääremängija näitas kogu aeg eredaid sädemeid ja soovis mängida esijalal.

Jadon Sancho pole alates oktoobri lõpust punaste kuradite eest mänginud, kuid on nii fännide kui ka asjatundjate kriitika otsas. Inglane, kes jäi sel nädalal ilma kohast Gareth Southgate'i 26-liikmelises Inglismaa koondises, on liiga ebakindel ja omab palli aeglaselt, otsustades pigem tagasi tulla, mitte edasi minna ja rünnata. Enesekindluse puudumine pärsib selgelt tema esitusi.

Nii et kui Garnacho kasutas oma võimalust Real Sociedadi vastu, oli fännidele värske õhu sõõm näha, kuidas noor mängija soovis endast märku anda. Mängija, kes on selgelt kartmatu, kui pall on tema jalgade ees ja kellel on intuitiivne mõtteprotsess, mis tahab tema teel seisvat mängijat võita.

Garnacho kaotab kohati palli, selline on tema kõrge riskiga strateegia olemus, kuid ta loob põnevaid hetki nagu eile õhtul Unai Emery's Villainsi vastu. Kui ta omal poolajal palli üles korjas, tõusis kodumeeskond järjekordse labase tribla ootuses kohe püsti. Ja see on täpselt see, mida nad said.

Äärekaitsja kiirus, tasakaal ja meelekindlus viisid ta kuni Villa kastini, kuid ta lihtsalt ei leidnud ruumi, et oma löögile pääseda. See oli fantastiline jooks, mis tutvustas Garnacho olemust ja loob Old Traffordis müra kõrvulukustava atmosfääri.

Garnacho ei tähenda aga ainult kiirust ja triblamist. Tema 91. minuti resultatiivne sööt Scott McTominay väravale, mis tegi seisuks 4:2, oli midagi välismaist. Vasakpoolselt äärejoonelt palli üles tõstes nägi endine Atlético Madridi noormängija enda ees ruumi ja andis McTominayle rünnakuks kasti kerimise tsenderduse. See oli David Beckhami moodi palli kuju ja kutsuv.

Garnachost on veel palju oodata, kuid Ten Hagi ja Manchester Unitedi fännid on selgelt põnevil, kui kaugele 18-aastane võib areneda. Tal on põlvkondade anne.