2:0 võit PSG üle võib olla hooaja määrav hetk

Müncheni Bayern alistas veenvalt Paris Saint-Germaini. Saksamaa rekordmeistrid võitsid mängu 2:0 tänu Eric Maxim Choupo-Motingi (61') ja Serge Gnabry (89') väravatele. Ja võite öelda, et see oli Julian Nagelsmanni ja tema töötajate jaoks potentsiaalselt hooaja määrav hetk.

Lõppude lõpuks on Meistrite liiga Müncheni Bayerni jaoks selle hooaja püha graal. Ja nende tänavused esinemised rõhutavad seda. Rekordmeister on sel hooajal võitnud kõik kaheksa mängu, alistades kaks korda kaotuseta Barcelona, ​​Interi Milano ja PSG-d. Tegelikult on ainus klubi, kes suutis sel hooajal Bayerni vastu värava lüüa, pisike Viktoria Plzen Tšehhist.

See on hämmastav rekord, kui võrrelda Bundesligaga, kus Bayern on kohati näidanud puudujääke ja kus nad on sügavalt juurdunud tiitliheitluses Dortmundi Borussiaga. Kaks Saksamaa giganti on hetkel tasavägised tabeli tipus.

Dortmundi langes eile muidugi Chelsea poolt välja. See võib olla mustadele ja kollastele pikas perspektiivis eeliseks, kuna nad keskenduvad nüüd täielikult Bundesligale. Sest Bayerni jaoks pole kahtlustki, et nad tahavad nüüd Meistrite liigas lõpuni jõuda.

"Kui ühendame maksimaalse iha ja emotsionaalsuse koos olemasoleva kvaliteediga, võime saavutada kõike," vastas Nagelsmann pärast mängu, kui küsiti, kas on võimalik sel hooajal kolmekordne võita. "Kui me neid asju kombineerime, oleme uskumatult head ja suudame võita kõiki."

Kõik, kes on kogu hooaja Bayerni jälginud, tunnistavad kahtlemata, et see on õige. Kuid tõsi on ka see, et Bayern on olnud hobune, kes hüppab kohati nii kõrgele kui vaja.

PSG vastu oli see barjäär muidugi väga kõrge ja Bayern võttis selle ilma hirmuta. Võib-olla oli etenduse tähelepanuväärseim osa selle veenev mood. Bayern tegi kogu mängu jooksul tõesti ainult ühe vea, kui väravavaht Yann Sommer üritas palli omast otsast välja tilgutada ja kaotas palli PSG ründajale – kaitsja Mathijs de Ligt pidi saavutama tohutu väravajoone.

„Ma vaatasin Stanišićit; ta märgiti ära – ja siis ühtäkki polnud mul enam lahendust. See, mida Matthijs tegi, oli uskumatu,” ütleb Sommer mängujärgse vea kohta. "Kui see oleks valesti läinud, oleks mäng olnud teistsugune."

Sellest hetkest peale läks sujuvalt. Tegelikult dikteerisid esimest poolaega Bayerni noored staarid Jamal Musiala ja Alphonso Davies. Siis teisel poolajal dikteerisid rünnakut veteranid Thomas Müller – ta valiti matši parimaks mängijaks – ja endine PSG ründaja Choupo-Moting.

"Sellises mängus tuleb alati ette hetki, mil peate kannatama ja natuke õnne looma," sõnas Müller. "Teisel poolajal olime kaitses rohkem kontrolli all. Mängisime parema mängu ja lõppkokkuvõttes väärisime võitu.

Alasti statistika maalib vahepeal hoopis teistsuguse pildi. PSG kontrollis 55% palli ja andis rohkem sööte, 556:453. Aga umbes nagu eile Dortmund Chelsea vastu, pariislastel ei olnud palli mõtestatud aladel ja Bayern võitis xG 1.50:1.14. Ja mis kõige tähtsam, Bayern kaotas täielikult PSG tähed Kylian Mbappé ja Lionel Messi, kes olid kogu 90 minuti jooksul nähtamatud.

"Esimesel poolajal ei teinud me seda, millest olime varem rääkinud, eriti hästi," sõnas Nagelsmann pärast mängu. “Ruumi oli liiga palju. Teisel poolajal kaitsesime paremini ja olime pallile ohtlikud. Lõpuks väärisime võitu."

Võit on Nagelsmanni jaoks suur, sest see annab talle ruumi töötada ja valmistada oma meeskonda ette eelseisvateks rasketeks ülesanneteks Bundesligas ja Meistrite liigas. Eelkõige viimane on sel aastal suur prioriteet, mis võib olla parim uudis Bundesliga fännidele, kes loodavad sel hooajal tihedat tiitlivõistlust.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth